Prasknutá obrazovka je zrejme najčastejším problémom, ktorý trápi používateľov smartfónov. Majitelia iPhonov však doteraz museli túto situáciu riešiť v Apple Store, kde si však na opravu poriadne počkali. Kalifornská spoločnosť ale teraz prichádza s omnoho jednoduchším riešením ako opraviť poškodenú obrazovku. 

Niektorí používatelia doteraz nechávali „pavučinu“ na obrazovkách iPhonov opraviť v servisoch tretích strán. Tie ale onedlho budú túto službu vykonávať legitímne. Apple im chce totiž ponúknuť až 400 svojich strojov určených na opravu prasknutých obrazoviek. Túto ponuku dostanú servisné strediská približne v 25 krajinách, pričom prvenstvo si uchmatol populárny reťazec Best Buy v USA.

zdroj fotografie: Flipboard

Nenechaj si ujsť
Apple sa snaží zabrániť schváleniu zákona, ktorým by získali majitelia „právo na opravu“

Toto veľmi vítané rozhodnutie prijala spoločnosť po tom, čo sa neustále hromadili sťažnosti používateľov na dlhú čakaciu dobu v oficiálnych predajniach Apple Store. V Spojených štátoch až 8 krajín zvažuje schválenie zákona, ktorý majiteľom iPhonov zaručí „právo na opravu“. Vďaka tomu by si mohli samotní používatelia opraviť svoje smartfóny aj v pohodlí domova.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom