Americký gigant dnes v divadle Steve Jobsa priniesol novú hernú službu Apple Arcade. Za mesačný poplatok ponúkne prístup k exkluzívnym hrám, a bude dostupná už tento mesiac.

O tom, že Apple novú hernú službu prinesie sme písali už v marci. Doteraz však nebola známa jej cena, výber hier, či ďalšie dôležité informácie, ktoré dnes americký gigant odhalil. Služba Apple Arcade je dostupná na všetky zariadenia spoločnosti okrem hodiniek, a ponúkne až 100 nových exkluzívnych hier za mesačné predplatné, ktoré v USA vychádza na 4,99 dolára.

Apple do služby nalákal viacerých známych vývojárov, ako napríklad Ustwo, ktoré stojí za titulom Monument Valley. Počas jej predstavenia sme boli svedkami aj ukážky dvoch nových titulov, prvý s názvom Frogger in Toy Town on štúdia Konami, a Shinsekai: Into The Depths od Capcom.

Služba tiež ponúkne automatickú synchronizáciu postupu v hrách na všetkých zariadeniach, a Apple ju v App Store ponúkne už 19. septembra aj s možnosťou bezplatnej mesačnej skúšobnej verzie.

App Store navštívi každý týždeň až 500 miliónov používateľov a ide o najväčšiu platformu mobilných hier na svete. Nachádza sa v ňom viac než 300 000 titulov a celkovo sa spoločnosť môže pochváliť až miliardou unikátnych hráčov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom