Majitelia minuloročného iPhonu X a 13″ verzie MacBooku Pro (bez TouchBaru) by mali zbystriť pozornosť. Spoločnosť Apple totiž potvrdila, že niektoré kusy sú chybné a majú hardvérové problémy. 

Ani poprední výrobcovia, ktorí predávajú prémiové zariadenia sa občas nevyhnú problémom. Vcelku nepríjemný tentokrát zažíva spoločnosť Apple, ktorá ohlásila problémy u niektorých modeloch iPhone X a MacBook Pro 13″ (bez TouchBaru). Zákazníci sa však nemusia obávať a ak niektoré z problémov zaznamenali, tak je im ponúknutá možnosť bezplatnej opravy v ktoromkoľvek servisnom stredisku.

Ponúknutá bezplatná oprava

V prípade smartfónu iPhone X sa jedná o chybu so zobrazovacím panelom, kde obrazovka, prípadne jej časť nereaguje na dotyk, prípadne reaguje aj bez toho, aby sa jej používateľ dotkol. Spoločnosť Apple preto vyzýva všetkých používateľov, ktorých sa daná chyba týka, aby navštívili najbližšie servisné stredisko, kde im displej vymenia úplne zadarmo. Táto správa prichádza až o niekoľko mesiacov po tom, čo sa na túto chybu sťažovalo niekoľko používateľov. Podobný problém sa objavil aj u iPhone 6 Plus, kde však bola oprava spoplatnená sumou 149 dolárov.

Prečítaj si tiež
Bezplatná aplikácia pre MacOS ponúka to, na čo Apple prekvapivo zabudol

MacBook Pro 13″, ktorý bol vyrobený v období júl 2017 až jún 2018 zas obsahuje problém, ktorý spôsobuje stratu osobných dát, prípadne celkové zlyhanie disku. Aj v tomto prípade majú používatelia možnosť bezplatnej opravy v ktoromkoľvek stredisku. Stačí zadať sériové číslo na tejto stránke kde zistíš, či tvoje zariadenie spadá pod možnosť bezplatnej opravy. V tomto prípade odporúčame zálohovať dôležité dáta z pôvodného disku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom