Najnovšie informácie ohľadom nových iPhonov pre rok 2018 svojich budúcich majiteľov nepotešia. Podľa nich redukciu z Lightning konektora na 3,5 mm audio jack Apple k smartfónom nepribalí.

Ešte v apríli tohto roku banková spoločnosť Barclays uviedla, že Apple k svojím najnovším smartfónom pre rok 2018 pribalí aj redukciu z Lightning konektora na 3,5 mm audio jack. Najnovšie správy práve z Barclays predchádzajúce tvrdenia vyvracajú. Barclays s odvolaním na dodávateľa príslušenstva Cirrus Logic potvrdzuje, že spomínaná redukcia nebude obsahom balenia najnovších iPhonov. Tie by sme mali mimochodom vidieť už budúci mesiac.

Chce Apple vytiahnuť od ľudí peniaze?

Americký gigant už od modelu iPhone 7 audio jack do svojich smartfónov neimplementuje. Milovníci klasických drôtových slúchadiel tak museli využiť pri počúvaní hudby redukciu z Lightning konektora na 3,5 mm audio jack. Tá však bola vždy obsahom balenia k telefónu. Teraz si však používatelia budú musieť túto redukciu kúpiť sami, pričom v oficiálnom obchode stojí 9€. Apple tak možno chce získať nejaké tie výnosy z predaja redukcie navyše, pravdepodobnejšia je však verzia, že sa snaží pretlačiť do poredia svoje bezdrôtové slúchadlá AirPods.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom