Kalifornská spoločnosť oznámila oficiálne vypustenie aktualizácie svojho najnovšieho operačného systému pre iPhony a iPady počas minulej stredy pri premiére nových zariadení. Nový update s iOS 12 je dostupný už v týchto chvíľach a prináša mnoho zásadných zmien, ktoré ocenia majitelia všetkých Apple smartfónov a tabletov.

Prvé správy o tomto novom operačnom systéme spoločnosti sa objavili ešte počas júnovej konferencie WWDC 2018. Od tej doby prebiehalo beta testovanie, do ktorého sa mali zapojiť až 4 milióny používateľov. Po mesiacoch čakania však dostal iOS 12 svoju oficiálnu verziu, ktorá ešte viac zdokonaľuje iPhony, ale aj iPady.

iOS 12 je konečne tu

Najvýraznejšie vylepšenia zaznamenajú majitelia starších Apple smartfónov, ktorým nový systém prináša viac výkonu pri mnohých operáciách. Spoločnosť už počas predstavenia všetkých softvérových noviniek oznámila rýchlejšie reakcie u iPhonu 5S, iPhonu 6 a ďalších jej starších modelov, ktoré môžu teraz fungovať ešte rýchlejšie. Zvýšenie výkonu o desiatky percent je predsa len veľký krok vpred, vďaka ktorému si tieto iPhony užijú majitelia ešte poriadne dlhý čas.

Nenechaj si ujsť
13 najväčších zmien v iOS 12, ktoré urobia tvoj iPhone oveľa lepším smartfónom

Spolu s rýchlejším systémom prichádza aj vylepšená Siri s novými skratkami. Každý iPhone či iPad však odteraz umožní svojmu používateľovi sledovať jeho „digitálne zdravie“, teda prehľad o tom, koľko času strávil používaním aplikácií. Vylepšení v novom iOS 12 je ale omnoho viac a pokiaľ si ešte nestihol svoj iPhone aktualizovať, môžeš tak urobiť v nastaveniach, kde by už teraz malo čakať upozornenie o dostupnosti iOS 12.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom