Spotify si uctí smrť Georgea Floyda. Do aplikácie pridá špeciálnu funkciu

Nielen hudobné spoločnosti sa po celom svete spájajú, aby si uctili Georgea Floyda. Na jeho počesť sa Spotify rozhodla pridať 8 minút a 46 sekúnd ticha k výberu playlistov či podcastov, informuje The Verge.

Smrť Georgea Floyda z 29. mája rozbehla vlnu násilných protestov a nepokoje najmä v Spojených štátoch amerických, no postupne sa rozširujú už aj v Európe. Afroameričan George Floyd zomrel na zadusenie následkom tlaku na krku a chrbte, ktoré mu spôsobil policajný dôstojník v Minneapolise, Derek Chauvin.

V rámci kolektívnej akcie „Blackout Tuesday“ (čo v preklade znamená niečo ako temný utorok) v hudobnom priemysle sa Spotify zapojí pridaním 8 minút a 46 sekúnd ticha do playlistov, čo je presne dĺžka, ktorú kľačal Georgovi na krku spomínaný policajný dôstojník.

Prečítaj si tiež
Sony ruší predstavenie PlayStation 5 tento štvrtok. Súcití s hroznou situáciou v USA

Akcia Spotify je súčasťou hnutia „Blackout Tuesday“, ktorého cieľom je protestovať proti rasizmu a policajnému násiliu a koná sa dnes, 2.6.2020. Spotify však bude nielen v tento deň, ale každý iný deň podporovať svojich zamestnancov, priateľov, partnerov, umelcov a tvorcov v boji proti rasizmu, nespravodlivosti a nerovnosti, píše spoločnosť vo svojom blogovom príspevku.

Ako informuje Wersm, Spotify pozastaví aj všetky príspevky na sociálnych médiách a nahradí všetky profilové fotky čiernou farbou. Spoločnosť sa tiež zaväzuje propagovať umelcov s čiernou farbou pleti prominentnejšie pomocou špeciálne pripravovaných zoznamov skladieb. Spotify tiež priradí všetky finančné dary svojich zamestnancov organizáciám bojujúcim proti rasizmu a nespravodlivosti.

Pošli nám TIP na článok