Od začiatku roka sme už mohli vidieť niekoľko noviniek od mnohých svetových výrobcov smartfónov. Apple si však odhalenie svojich iPhonov necháva až na jeseň tohto roka. V septembri tak budeme svedkami predstavenia nového nástupcu iPhonu 7, ale aj očakávaného výročného iPhonu. Očakáva sa, že Apple tento špeciálny model vybaví špičkovou výbavou, v ktorej nebude chýbať aj zahnutý displej.

Len pred pár dňami uzatvorilo kalifornské Apple zmluvu so svojím najväčším konkurentom, Samsungom. Jedná sa o dodávku nových OLED panelov pre budúce iPhony. Kalifornská spoločnosť si od Samsungu objednala neuveriteľných 70 miliónov zahnutých OLED obrazoviek. Kórejský konkurent však počíta aj s väčším dopytom, a tak sa chystá vyrobiť ešte o 25 miliónov kusov viac. Táto dohoda vyšla Apple na viac ako 8,4 miliardy eur, no počas najbližších dvoch rokoch bude mať istú zásobu obrazoviek pre svoje nové iPhony.

zdroj fotografie: Gabor Balogh

Na základe zmluvy dodá Samsung svojmu novému zákazníkovi ešte v tomto roku približne 92 miliónov zakrivených OLED panelov. To predstavuje zhruba 30 % všetkých iPhonov, ktoré v roku 2017 zídu z výrobnej linky a všetky z nich budú mať podľa týchto správ po okrajoch zahnuté obrazovky. Zatiaľ však neboli potvrdené žiadne dodatočné funkcie zahnutých okrajov displeja. Je teda otázne, či Apple týmto okrajom pridá nejaké špeciálne funkcie podľa vzoru od Samsungu alebo sa bude jednať iba o dizajnový prvok ako tomu bolo pri Xiaomi Mi Note 2.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Podľa analytika bude iPhone 8 ešte drahší ako väčšina tohtoročných vlajkových lodí

Apple sa o zakrivené obrazovky zaujíma už od minulého roka, no samozrejme, zo svojej ponuky nevynechá ani modely s plochými displejmi. Na jeseň tohto roka nám tak Apple predstaví až 3 nové smartfóny. Najvýznamnejším z nich bude výročný model pomenovaný ako iPhone 8/X alebo iPhone Edition. Práve od tohto modelu sa očakáva, že do vienka dostane zahnutú obrazovku. Ďalšie dva modely zrejme budú nástupcom stále aktuálneho iPhone 7, no tie už prídu na svet bez zahnutého zobrazovacieho panela.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom