Americký gigant sa znova dostal do problémov, ktoré ho doviedli až k platbe poriadne mastnej pokuty. Naopak, na účte si výborne prilepší univerzita z USA.
Prípad sa ťahá od októbra 2015, kedy Apple dostal prvú pokutu vo výške 234 miliónov dolárov. Dôvodom boli procesory A7, A8 a A8X použité v iPhone 5S, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Univerzita z mesta Madison v štáte Wisconsin totiž preukázala, že Apple v týchto procesoroch používal patent univerzity z roku 1998. Patent opisuje technológiu, ktorá dokáže predpovedať, aké inštrukcie dá používateľ systému, čím sa zvýši výkon procesora. Apple sa vtedy obhajoval tým, že na technológiu má svoj vlastný patent, no nepomohlo mu to a nakoniec muselo pokutu predsa len zaplatiť.
zdroj fotografie: YouTube / MKBHD
Od tej doby sa však nepolepšil a koledoval si o ďalšiu pokutu. Patent totiž naďalej používal až kým v decembri 2016 nevypršala jeho platnosť. Súd sa preto rozhodol pokutu zvýšiť, a to rovno až na 506 miliónov dolárov. Je to sčasti aj dobrá správa, pretože pôvodne chcel súd udeliť pokutu vo výške až 862 miliónov.

Je toto finálny dizajn iPhone 8? Za takmer bezrámikový displej si Apple nechá zaplatiť štvorcifernú sumu
Apple sa voči novému rozhodnutiu odvolal a situáciu odmieta komentovať. Patentové vojny nie sú pre veľké spoločnosti ničím nezvyčajným a tvoria výborný nástroj na vysúdenie peňazí. Svoje by o tom vedel povedať najmä Apple, ktorý už viedol mnoho sporov aj so Samsungom. V tomto prípade sa ale nevzdáva a s univerzitou chce za každú cenu bojovať.
Teraz čítajú

Dočkáme sa elektromobilu Apple a rokoval Tim Cook s Muskom o kúpe Tesly?

ZAUJÍMAVÉ KVÍZ: Nevymenil by si iPhone za nič? Potom zvládneš tieto otázky bez jedinej chyby

Rusko schválilo bizarný zákon. Všetky zariadenia musia mať predinštalovaný štátny softvér, Apple si to vysvetlil po svojom

Ďalší zúfalý krok Intelu? Spustil špeciálny web, kde je extrémne zaujatý voči Apple M1 procesorom

VIDEO Bratovražedný súboj: Intel si v reklamách uťahuje z nových MacBookov. Ich hviezdou je bývalý herec z reklám Apple
Články, ktoré hýbu svetom

Facebook čelí gigantickej žalobe z Česka. Na súd sa obrátil majiteľ známych kasín kvôli reklame, žiada vysoké odškodné

Dlhoročný súdny spor Tesly s bývalým inžinierom, je konečne urovnaný. Ukradla jej čínska automobilka autopilota?

Obyčajný hot dog premenil na zážitok. Roztomilý stánok na troch kolesách ľudia milujú

Vedci vyvíjajú „roborastliny“, ktoré ti nahlásia, že sú choré. Špenátový list dokáže poslať e-mail
