Debut iPhonu X dal mnohým fanúšikom nádej, že sa aj v budúcnosti môžu dočkať OLED displejov v ďalších modeloch. Ich priania by kalifornský gigant mohol splniť už v druhej polovici tohto roka počas predstavenia nových iPhonov. V septembri by sme mali uzrieť trojicu nových modelov, ktoré Apple vybaví rozlične veľkými OLED obrazovkami z dielne LG a Samsungu. 

Spočiatku sa síce hovorilo, že kórejské LG nebude mať s výrobou OLED panelov pre iPhony nič spoločné, no zdá sa, že je späť v hre. Podľa posledných informácií sa práve táto spoločnosť má postarať o produkciu najväčšieho OLED displeja s uhlopriečkou 6,5″. Divízia LG Display by prvú várku obrazoviek mala Applu doručiť už v druhej polovici tohto roka.

Dvaja rivali budú vyrábať OLED displeje pre Apple

Obe spoločnosti však o tejto spolupráci zatiaľ mlčia, a tak doteraz nebolo nič oficiálne potvrdené. Dcérska spoločnosť LG pre výrobu displejov však už mala s Apple rokovať, čo svedčí o reálnej možnosti, že skutočne bude  pre iPhone OLED panely vyrábať. Objednávka ale nebude z tých najväčších, pretože LG má vyprodukovať „len“ 15 až 16 miliónov kusov týchto obrazoviek. Ide teda o zlomok z celkového počtu iPhonov, ktorých sa každoročne predá až 200 miliónov. O výrobu zvyšných dvoch typov OLED displejov s uhlopriečkou 5,8″ a 6″ sa tak nepostará nik iný ako Samsung.

Nenechaj si ujsť
Apple zlomí rekord priemernej ceny za iPhone v roku 2018

Tieto správy sa tak prikláňajú k informáciám o trojici iPhonov, ktoré môžu mať premiéru už tento rok. Jeden z nich sa teda môže podobať na minuloročný iPhone X, no iPhone so 6,5″ displejom predčí všetky doterajšie modely výrobcu. Svojimi rozmermi by mal dokonca prekonať aj veľký Samsung Galaxy Note 8, ktorý disponuje 6,3″ obrazovkou.

Svoje predpoklady o nových smartfónoch od Apple pre rok 2018 vyslovil aj známy analytik Ming-Chi Kuo. Jeho analýzy súhlasia s týmito najnovšími správami, no na oficiálne informácie si ešte budeme musieť počkať. Do doby tesne pred premiérou ostáva dostatok času, a tak sa toho môže veľa zmeniť. Ak však Apple skutočne plánuje predstaviť 3 nové iPhony, aké označenie ponesú? Bude sa spoločnosť držať plánu z roku 2017 a ukáže nám iPhone 9/9 Plus spolu s väčším súrodencom „desiatky“, alebo popri ňom uzrieme iPhone 8S/8S Plus?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom