Apple začína so svojim iPhonom X konečne napredovať. Gigant predpokladá globálnu rovnováhu dodávok do polovice januára a očakáva, že tým dokáže zdvihnúť jeho priemernú predajnú cenu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Iba tri týždne po spustení predaja predstavoval iPhone X 2 % všetkých aktívnych iPhonov. Tento podiel sa neustále zvyšuje a keď vezmeme do úvahy fakt, že momentálne sú aktívnych stovky miliónov zariadení, 2 % vôbec nie sú zlé. Tomuto číslu však donedávna neprospievala dostupnosť. Veci sa ale v tomto prípade začali hýbať.

Dostupnosť sa stále zlepšuje

Hoci na našom trhu nie je iPhone X ešte stále dostupný online, na americkom trhu to vyzerá lepšie, keďže počnúc pondelkom je zariadenie pre zákazníkov k dispozícii na dodanie už v nasledujúci deň.

Minulý týždeň bol dostupný v priemere v 44 % amerických maloobchodných predajniach, minulý týždeň to bolo číslo len 25 %. Podobný scenár sa očakáva aj pre náš trh, keďže obchodný analytik Gene Munster predpokladá globálnu rovnováhu dodávok do polovice januára 2018.

Apple očakáva od iPhone X veľké veci

Apple má však namierené ešte vyššie. Gene Munster navyše predpokladá zvýšenie priemernej predajnej ceny smartfónov iPhone na 740 dolárov (627 €). To je o niečo viac, ako predpokladajú analytici a investori z Wall Street, ktorí očakávajú priemernú predajnú cenu na úrovni 705 dolárov (597 €).

Pre porovnanie, aktuálna priemerná predajná cena iPhonov je 619 dolárov (524 €). Apple teda od iPhonu X očakáva veľké veci. Či sa tieto predpoklady vyplnia, ukáže ale až čas.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
83%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.