Aktuálny desktopový počítač Apple Mac Pro je tu s nami už pekných 5 rokov a spoločnosť doteraz neukázala jeho nástupcu. Šéf marketingu prezradil, že spoločnosť pripravovaný Mac Pro pozmení od základov, no jeho príchod môžme očakávať až v budúcom roku.

Po dlhom otáľaní sa Apple rozhodol vyjsť s pravdou von. Pre zákazníkov totiž skutočne chystá nový počítač Mac Pro, čo v rozhovore pre portál TechCrunch prezradil Phill Schiller, šéf oddelenia marketingu. Podľa poskytnutých informácií ale nepôjde o produkt, ktorý uvidíme ešte tento rok. Apple totiž plánuje urobiť medzi uvedením počítača iMac Pro a Mac Pro niekoľkomesačný rozdiel, aby sa mohli zákazníci lepšie rozhodnúť.

Modularitu rozhodne nestratí

Aj keď spoločnosť príchod počítača Mac Pro v roku 2019 už potvrdila, stále ostáva mnoho nezodpovedaných otázok. Dostane aj budúcoročný model dizajn alá „odpadkový kôš“, alebo prídu dizajnéri s niečim zaujímavejším? Práve kontroverzná podoba Macu Pro z roku 2013 mala byť vhodná pre možnosť vylepšovania a výmeny vnútorných komponentov. Používateľ tak mal jednoduchý prístup k operačným pamätiam RAM, či grafickej karte.

Modularity Mac-u Pro sa však v budúcom modeli nechce vzdať ani šéf pre produktový marketing počítačov Mac, Tom Boger. Podľa neho je modularita tohto počítača nevyhnutnosťou pre zákazníkov a ich prácu, pri ktorej toto zariadenie využívajú. Preto sa spoločnosť rozhodla ísť aj naďalej týmto smerom.

Spokojnosť zákazníkov zabezpečí špeciálny tím pracovníkov

Aby boli splnené požiadavky, ktorým by nový Mac Pro vyhovel čo najširšiemu spektru zákazníkov, zostavil Apple špeciálny tím pomenovaný ako „Pro Workflow Team“. Jeho úlohou je zamerať sa na riešenie hardvérových a softvérových vylepšení, ktorými by táto novinka uspokojila všetkých, aj tých najnáročnejších používateľov. Ak teda Apple potrebuje, aby na chystanom Mac-u Pro bežal napríklad program Final Cut Pro ako po masle, postará sa o to práve Pro Workflow Team. Jeho členovia však taktiež komunikujú s používateľmi, ktorí produkty spoločnosti využívajú v rôznych odvetviach.

Nenechaj si ujsť
Toto je budúcnosť Apple! Koncept nového Mac Pro odhaľuje parádne možnosti upgradu komponentov

Hudbou budúcnosti však môže byť aj vlastný ARM procesor, ktorý by Apple osadil do budúceho počítača Mac Pro. Tento krok by však spoločnosť nemala urobiť skôr ako v roku 2020. Čip od Intelu tak zrejme nájdeme ešte aj v tom budúcoročnom kúsku. Odpútavanie Applu od závislosti na procesoroch Intelu chvíľu potrvá, no nakoniec sa však môžeme dočkať počítačov s vlastným kremíkom z Cupertina. Konkrétne o modeli Mac Pro toho viac výrobca neprezradil, no ďalšie detaily sa o ňom môžme dozvedieť do konca tohto roka.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom