V portfóliu Apple nájdeme mnoho zariadení, či už ide o notebooky, smartfóny, alebo aj výkonné počítače Mac Pro. Práve posledný pokus spoločnosti vytvoriť novú pracovnú stanicu príliš nevyšiel. Tak sa na svet dostalo zariadenie v tvare odpadkového koša s problémovým chladením. Kalifornský gigant si chybu zrejme uvedomil a do budúcnosti sľúbil, že prinesie omnoho lepšiu verziu.  

Na koncepte nového Mac Pro zapracovali dizajnéri zo štúdia CURVED/labs, ktorí kompletne zmenili nielen dizajn zariadenia, ale aj jeho konštrukčnú stránku. Aj napriek menším rozmerom však v sebe tento návrh skrýva veľký potenciál. Vo výbave konceptu tak nájdeme dva sloty pre grafické karty NVIDIA GTX 1080 či ľahko prístupný procesor, operačnú pamäť RAM a interné úložisko. Práve spôsob, akým sú jednotlivé komponenty umiestnené, naznačuje, že budúci Mac Pro si bude môcť používateľ dodatočne vylepšovať.


zdroj fotografie: CURVED/labs

Nenechaj si ujsť
Apple konečne oživí svoj najvýkonnejší počítač, a to vo veľkom štýle! Po neuveriteľných 1208 dňoch

Ide v zásade o veľké zmeny, keďže pri aktuálnom modeli sa dizajn nezmenil niekoľko rokov a navyše ho trápia aj problémy s chladením. V novom koncepte môžeš vidieť otvory pre odvod teplého vzduchu, vďaka čomu budú problémy s chladením nadobro zažehnané. Dizajnéri nezabudli ani na konektivitu, ktorá zahŕňa podporu pre USB-C, USB-A a HDMI konektory.


zdroj fotografie: CURVED/labs

Chýbať nebude ani inovatívny TouchBar a na zapnutie zariadenia využiješ odtlačok prsta vo funkcii TouchID. Všetky tieto informácie znejú naozaj skvelo, no smutnou správou je, že si na nový Mac Pro musíme ešte poriadne dlho počkať. Šepká sa totiž, že ho Apple nepredstaví skôr ako v roku 2019. V minulosti sme už mali možnosť vidieť, ako spoločnosť priniesla nové zariadenie, presnejšie sa jedná o iPod, ktoré bolo navrhnuté, vyrobené a predstavené len za 9 mesiacov. Je preto mätúce, prečo Apple potrebuje toľko času na vytvorenie nového Mac Pro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú