Asi si si aj ty všimol, že v poslednej dobe sa to na filmových plátnach hemží telefónmi, ale aj inými produktami od spoločnosti Apple. Všimol si si, že len málokedy disponuje iPhonom záporná postava v danom filme? Na to poukázal slávny režisér Rian Johnson pri detailnom rozoberaní scény z jeho nedávneho filmu Knives Out. 

Johnson vo videu pre kanál Vanity Fair rozobral scénu z jeho najnovšieho filmu Knives Out, v ktorom si hlavné úlohy strihli herci ako Daniel Craig, Toni Collette alebo Jamie Lee Curtis. V scéne vyobrazujúcej vraždu jednej z postáv môžeme vidieť, že postava zahraná herečkou Jamie Lee Curtis drží v ruke iPhone. To nahralo Rianovi na to, aby odhalil jedno z najväčších“ tajomstiev filmového priemyslu. 

Každý jeden tvorca filmov, ktorý plánuje mať vo svojom filme zloducha a má to byť tajomstvom, ma teraz bude mať v zuboch,“ povedal Johnson. Apple je totiž známy budovaním dobrej atmosféry okolo značky a s najväčšou pravdepodobnosťou im veľmi záleží aj na tom, ako je s ich zariadeniami narábané na filmovom plátne. Preto nechce, aby záporné postavy v snímkach mali v ruke ich zariadenia.

Na kontrolu Apple produktov upozornil portál Wired už v roku 2002, kedy poznamenal, že kladné postavy vo filmov používajú Macy a záporáci sú odkázaní na všetky ostatné zariadenia. Tým by Apple aj v tomto smere chcel docieliť, aby ich počítače alebo smartfóny boli vyobrazené v tom najlepšom svetle. 

Nenechaj si ujsť
iOS 14 prinesie jednu z najväčších zmien dizajnu za posledné roky. Požičia si ju od iPadov

Podobne je na tom napríklad aj Coca-Cola, kvôli ktorej tvorcovia filmu Milionár z chatrče museli logá jednej z najväčších spoločností na svete v deň natáčania zamaľovať. Nechceli totiž, aby ich značka bola videná na pľaci pri záporných postavách. Mercedes na druhej strane nechcel, aby ich automobily boli vyobrazované vo filme v asociácii s chudobou, píše portál The Guardian

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom