Zainteresovanosť tohto kalifornského giganta do rozšírenej reality dokazujú nielen nové možnosti jeho smartfónov, ale aj plány do budúcnosti. Výrobca iPhonov si síce vývoj svojho ďalšieho revolučného produktu dobre stráži, no teraz sa znova ukazuje, akým smerom sa vydá. Spoločnosť Akonia Holographics padla do rúk Apple, ktorý chce uplatniť jej pokrok vo vývoji okuliarov s rozšírenou realitou vo vlastnom prelomovom produkte.

Úspech Apple majú určovať budúce plány a vývoj zariadení budúcnosti, ktoré sa neskôr stanú bežnou súčasťou našich životov. Týmto prístupom sa chce spoločnosť uplatniť aj v odvetví rozšírenej reality, kde podniká ďalšie kroky vedúce k úspešnému predstaveniu inovatívneho zariadenia, ktoré môže zmeniť svet. Reč je pravdaže o špeciálnych okuliaroch s rozšírenou realitou, ktoré sa stali predmetom správ v médiách už dávnejšie.

Apple to s AR okuliarmi myslí vážne

Teraz však táto téma opäť ožíva po tom, čo sa Apple rozhodol kúpiť malú spoločnosť z Colorada. Akonia Holographics sa sustredí na vývoj okuliarov s rozšírenou realitou, ktoré Apple zaujali natoľko, aby si podmanil celú túto firmu. Cena zrejme nebola horibilná, keďže doteraz sa táto spoločnosť vo svete príliš nepresadila. Vo svojich laboratóriách ale musí mať dostatočne významné technológie, za ktoré bol kalifornský gigant ochotný zaplatiť. Dôkazov o vývoji týchto špeciálnych okuliarov a šošoviek pre ne je hneď niekoľko a nachádzajú sa už v hlavnej časti webovej stránky spoločnosti.

Zobraziť celú galériu (0)
Youtube/Screenshot/Gadgets Arena

Nenechaj si ujsť
Dátum príchodu auta od Apple je vraj známy a bude to rovnaká revolúcia pre svet ako prvý iPhone v roku 2007

Práve šošovky sú kľúčovým prvkom pre okuliare s rozšírenou realitou, na ktorých Apple pracuje. Svoje plány v tomto segmente spoločnosť odhalila investorom už pred pár rokmi, a to ešte skôr, než priniesla dnes známy softvér s rozšírenou realitou v iPhonoch, ARKit.

Zoznam odkúpených firiem zaoberajúcich sa rozšírenou realitou je však o čosi dlhší. Apple totiž skúpil hneď niekoľko spoločností. Medzi nimi v minulom roku bola aj jedna, ktorá pracuje na technológii sledovania očí používateľa. Tento ďalší kľúčový prvok tak zapadne do skladačky potrebnej pre úspešný vývoj inovatívnych okuliarov.

Futuristický produkt je takmer na dosah

Tie majú predstavovať budúcnosť, v ktorej bude rozšírená realita bežnou súčasťou nášho každodenného života. Svoje okuliare s touto špičkovou technológiou by mal podľa všetkého Apple predstaviť už zhruba v roku 2020. Okrem tohto giganta však na takomto zariadení pracujú aj jeho rivali ako Google, Facebook či Amazon. Okuliare Apple s AR technológiou však môžu byť, podobne ako prvý iPhone, vzorom pre ostatné spoločnosti, ktoré budú toto revolučné zariadenie neskôr nasledovať s vlastnými produktami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom