Stalo sa to, čo ohlasovali viacerí leakstri ešte pred predstavením noviniek od Apple. Ten totižto nebude k novým iPhonom pribaľovať redukciu z Lightning konektora na 3,5 mm audio jack.

To, čo sme pred predstavením nových iPhonov len predpokladali, je teraz oficiálne. Apple už k svojím novinkám do balenia nepripojí redukciu z Lightning konektora na 3,5 mm audio jack. O tom, že tento pre mnohých používateľov stále dôležitý prvok Apple nepribalí, sme ťa informovali v článku ešte pred predstavením. Túto informáciu vtedy priniesla banková spoločnosť Barclays a teraz môžeme prehlásiť, že mala pravdu

Redukciu nenájdeme už ani v balení iPhonu 8

Gigant z Cupertina už od modelu iPhone 7 do svojich smartfónov 3,5 mm audio jack neimplementuje. Napriek tomu však pri všetkých modeloch bez audio jacku ako iPhone X, 8, 8 Plus, 7, a 7 Plus bola redukcia pribalená zdarma. V prípade noviniek iPhone XS, XS Max, XR však už Apple nebude taký veľkorysý a túto redukciu tentokrát vynechá. Redukciu dokonca už nenájdeme ani v balení iPhonu 8, ktorý bol s ňou doteraz dodávaný.

Zákazníci si musia redukciu dokúpiť osobitne

Ak na svoje drôtové slúchadlá nenecháš dopustiť a redukcia je pre teba dôležitá, Apple ponúka riešenie. Redukciu si môžeš zakúpiť v rámci jeho oficiálnych predajcov za 9 €. Je tu aj drahšie riešenie v podobe slúchadiel AirPods, ktoré sú však už bezdrôtové. Práve v tomto prípade sa dá predpokladať, že gigant chce nezahrnutím redukcie potlačiť zákazníkov ku kúpe AirPods slúchadiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom