Lewis Hilsenteger z populárneho YouTube kanála Unbox Therapy si vo svojom najnovšom videu zobral na paškál nový iPhone XR. Jeho displej prirovnal k iPhonu 4.

Každý kto sa hýbe vo svete technológii a rád si pozrie videá na YouTube, pravdepodobne pozná populárny kanál Unbox Therapy. Jeho tvárou je excentrický Lewis Hilsenteger, ktorý okrem mnohých produktov rád hodnotí aj nové smartfóny. Tentoraz si na paškál zobral najnovší iPhone XR. Spôsob akým svoje video začal však dostane mnohých sledovateľov do pomykova. Na stole ležiaci iPhone 4 prirovnal práve k iPhonu XR. Mal však na to pády dôvod.

Prémiový smartfón za 849 € s HD displejom

Pýtaš sa prečo práve iPhone 4? Vysvetlenie je jednoduché. iPhone 4 totižto už v roku 2010 ponúkal rovnakú hustotu pixelov na palec, ako prémiový smartfón iPhone XR z roku 2018, ktorého cenovka na Slovensku začína na 849€. Áno, presne tak, ide o hodnotu približne 326 ppi. Prečo je to taký problém? Nuž lebo na trhu je kopa smartfónov, ktoré ponúkajú FHD rozlíšenie za oveľa menej peňazí, ako napríklad Xiaomi Poco F1 za 300€.

Je to naozaj tak veľký problém?

Otázkou v celej veci zostáva fakt, či je tento displej naozaj takým veľkým problémom. Na to si musí odpovedať každý sám, ale prémiové zariadenie by malo ponúknuť prémiový zážitok. YouTuber vo svojom videu poukázal aj na to, že na iPhone XR si napríklad nevychutnáš 1080p video na YouTube či Netflixe. Pozorné oko si jednoducho všimne jednotlivé pixely. A v cene 800€ sa pri Android smartfónoch dá očakávať už aj OLED displej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom