banner-iphone-7Konkurenčný boj je nemilosrdný najmä v odvetví smartfónov. Medzi najväčších rivalov jednoznačne patria Apple a Samsung, ktorí sa snažia jeden druhého prevýšiť v najnovších technológiách. Tentokrát to však zrejme zašlo priďaleko.

Posledné mesiace sú naozaj veľmi zaujímavé, aspoň čo sa týka horiacich zariadení. Len pred krátkym časom sme sa definitívne rozlúčili s top modelom Samsung Galaxy Note 7, ktorý sa na trhu ani nestihol poriadne ohriať. Niektorí majú hlavu v smútku, nakoľko odišla veľká legenda, iní sú zas sklamaní, že už si tento model ani nebudú môcť kúpiť a ostatní si z prípadu uťahujú a zaplavujú internet vtipnými GIF obrázkami. Verní fanúšikovia Androidu už len čakali, kým nejakú chybu spraví aj americký Apple. Netrvalo dlho a dočkali sa, keď sa začali objavovať správy o horiacom iPhone 7. Zdá sa, že Apple tento konkurenčný boj so Samsungom zobral príliš vážne.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zhoreny-iphone-7

Pravdaže, ide o znepokojujúci prípad ďalšieho nebezpečného zariadenia a žarty idú bokom. Poškodený bol Mat Jones z Austrálie, ktorý sa jedného dňa vybral na pláž, aby si zasurfoval. Týždeň predtým si Mat kúpil nový iPhone 7, ktorý v ten deň odložil do svojho auta a prikryl ho svojimi nohavicami. Onedlho na to, keď Mat skončil so surfovaním a vracal sa k autu, videl ako sa z auta valí kúdoľ čierneho dymu. Výsledkom tejto nepríjemnej udalosti bol zhorený iPhone 7, ktorý poškodil aj veľkú časť interiéru auta, no našťastie sa nikto nezranil.

iphone-7-zhoreny

V okamihu, keď Mat videl svoj len týždeň starý iPhone horieť, bol veľmi sklamaný. Nepredpokladal, že by mohol iPhone zhorieť aj keď nebol vystavený priamemu slnku. Tvrdí však, že telefón nebol poškodený a bol nabíjaný iba s originálnou nabíjačkou. Ide tak už o druhý prípad, kedy zhorel nový iPhone. Pri prvom prípade však bolo zrejme na vine mechanické poškodenie zariadenia. Spoločnosť Apple je o oboch prípadoch informovaná a prešetruje ich. Zatiaľ však oficiálne stanovilo nevydala.

TIP: iPhone 7 nečakane explodoval a poranil mužovi tvár

iphone 7 zhorel

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom