Ďalšou významnou udalosťou pre Apple fanúšikov bude predstavenie nových tabletov a notebookov spoločnosti, ktoré sa uskutoční onedlho. Po doterajších dohadoch a špekuláciách nám časť podoby vylepšeného profesionálneho iPadu ukázala ikona skrytá v systéme iOS 12. Už zajtra by mal Apple odhaliť svoje ďalšie novinky, medzi ktorými nebude chýbať ani tento dokonalejší iPad Pro s tenkými rámikmi.

V štýle výročného iPhonu a jeho tohtoročných nástupcov „vystrojí“ Apple aj svoj nový iPad Pro, o ktorom sa prvé zmienky objavili ešte v auguste. Vtedy jeho tenké rámiky obrazovky bez domovského tlačidla odhalila ikona systému iOS. Tú teraz nahradila ďalšia s obdobnými tvarmi, o ktorej informoval portál 9to5Mac. Ďalšia súčasť systému tak potvrdzuje možnú podobu nového Apple tabletu, ktorý bude mať svoju premiéru už počas zajtrajších hodín.

Modernejší dizajn zanevrie na domovské tlačidlo

Nájdená ikona z iOS 12 dokonale zobrazuje tenšie rámiky a zaoblené rohy konštrukcie, ale aj obrazovky. Kvôli malému priestoru v rámiku sa zrejme už tentokrát nestretneme s hardvérovým domovským tlačidlom a navigáciu v systéme môžu prevziať gestá. Pravý horný roh obsadili tlačidlá hlasitosti a napájania. Rámik okolo obrazovky tak vyzerá byť poriadne tenký, čo by sa vo veľkom iPad Pro iste mnohým zapáčilo, no jeho šírka nemusí byť vo výsledku na pohľad identická ako na uniknutej ikone. O predstavení nového iPadu Pro sa šepkalo už pre niekoľkými týždňami.

Nenechaj si ujsť
Apple môže priniesť nový MacBook už o pár dní. Toto je všetko, čo môžeme očakávať

Nakoniec si túto udalosť Apple odložil na zajtrajší 30. október, kedy v Brooklyne v New Yorku predstaví aj svoje ďalšie novinky. Doterajšie správy nám ohlasovali mnoho inovácií pre tento nový tablet spoločnosti, no skutočnú výbavu uvidíme až zajtra. Bolo by však skvelé vidieť, ak by spoločnosť konečne presedlala z Lightning portu na obľúbený USB-C štandard, alebo ak by sa do rámika vmestili snímače pre technológiu Face ID. Viac nám Apple prezradí už počas predstavenia, ktoré môže každý sledovať naživo na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP