Testeri objavili v najnovšej beta verzii operačného systému iOS novú funkcionalitu, ktorá používateľom pomôže najmä v núdzových situáciách. O čo vlastne ide?

Keď chceli používatelia dočasne znefunkčniť snímač odtlačkov prstov na smartfónoch, mali hneď niekoľko možností. Buď mohli iPhone reštartovať a počkať niekoľko dní, kým si automaticky začne pýtať heslo, alebo mohli niekoľkokrát použiť rozličné prsty, aby sa sám zablokoval. K dispozícii je tiež možnosť vypnutia snímača v nastaveniach, no to funguje, samozrejme, až po odblokovaní. Nový iOS 11 ale prináša úplne novú možnosť.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ios 11
zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Takto by mohol vyzerať iOS 11 na bezrámikovom displeji iPhonu 8. Maximum zážitku, minimum rámikov!

Nové nastavenie je navrhnuté, aby sa po piatich rýchlych dotykoch na snímači automaticky otvorilo prostredie pre vytáčanie núdzových čísiel. Táto funkcia ale nemusí nutne vytočiť núdzové číslo, môže totiž aj dočasne vypnúť snímač odtlačkov prstov, teda až do zadania hesla. K čomu je ale vôbec užitočná? V prvom rade môže byť veľmi nápomocná v prípadoch, kedy by niekto nútil používateľa, aby odomkol svoj smartfón.

iOS 11
zdroj fotografie: Screenshot / EverythingApplePro / YouTube

Polícii v štáte Michigan sa napríklad raz podarilo odomknúť smartfón obete vraždy vďaka tomu, že vytlačili jej odtlačok cez 3D tlačiareň. Znefunkčnenie snímača má teda naozaj široké použitie v mnohých prípadoch. Tí, ktorí aspoň trochu sledujú dianie v Apple by mali vedieť, že s iPhonom 8 by malo prísť aj rozpoznávanie tváre. Možnosť zablokovania snímača odtlačkov prstov alebo rozpoznania tváre sa tým pádom javí ako ešte užitočnejšia. Finálna verzia iOS 11 sa má začať dostávať na existujúce zariadenia už budúci mesiac. Pre nedočkavcov je určená táto stránka, ktorá umožňuje vyskúšanie novej verzie ešte pred oficiálnym vydaním.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom