Debut nových iPhonov pre rok 2018 očakávalo mnoho fanúšikov Applu, ktorí zároveň dúfali v nižšie ceny za jeho výročný model. V minulom roku nám spoločnosť ukázala revolučný smartfón, ktorý určil smer vývoja svojich nasledovníkov. Po roku od premiéry Apple stiahol svoj výročný iPhone X z ponuky skôr ako by ho mal zlacniť, no zákazník na jeho webe už nenájde ani iPhone SE a iPhone 6S.

Včerajší deň sa niesol v duchu predstavenia novej generácie iPhonov, ktoré nahrádzajú minuloročné modely. Dizajnéri spoločnosti sa tak nadobro rozlúčili so zastaralým dizajnom, s ktorým sme sa stretávali od premiéry iPhonu 6. Najnovšie Apple smartfóny boli totiž navrhnuté v rovnakej podobe ako iPhone X a osvojili si tak bezrámikový displej s výrezom. Popri všetkých vylepšeniach upravil výrobca aj ceny nových iPhonov, ktoré sú opäť raz ešte vyššie.

Legenda dostala vylepšených náhradníkov

Napriek tvrdeniam analytikov bol podľa Applu jeho iPhone X predajným trhákom. Od príchodu na trh v novembri minulého roka sa až do februára stal najpredávanejším smartfónom za každý týždeň v tomto období. Podľa prieskumov boli zákazníci s týmto výročným modelom nesmierne spokojní. Teraz však jeho éru ukončilo predstavenie nového iPhonu Xs, Xs Max a dostupnejšieho iPhonu Xr. Dizajnoví nasledovníci výročného Apple smartfónu prevzali žezlo, aby pokračovali v jeho šľapajách.

Nenechaj si ujsť
Apple predstavil svoje nové smartfóny: Trojica iPhone Xs, Xs Max a XR je tu a štartuje novú éru firmy

Spoločnosť sa po včerajšom debute svojich nových kúskov rozhodla, že minuloročný Top model stiahne z ponuky. Na oficiálnom webe tak už iPhone X nenájdeme, no k nemu sa pridali ešte ďalšie modely. Z ponuky totiž Apple vylúčil aj kompaktný iPhone SE a iPhone 6S, ktoré boli poslednou generáciou jeho smartfónov s obľúbeným 3,5 mm audio jackom. Netreba sa však obávať, pretože tieto modely si ešte zákazníci budú môcť kúpiť v mnohých predajniach s elektronikou.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee/YouTube

Apple tak už zrejme nevidí dôvod, aby zákazníkom naďalej ponúkal iPhone X, keď jeho miesto prevzal lepší nástupca, iPhone Xs. Prelomový smartfón s bezrámikovým displejom, ikonickým výrezom s funkciou Face ID a zároveň prvý iPhone s ovládaním gestami je tak už len históriou spoločnosti. V dôsledku predstavenia nových modelov však došlo k zlacneniu iPhonu 8 a iPhonu 7, ktoré zákazník kúpi lacnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom