Vyzerá to tak, že budúce iPhony ponúknu ešte lepší výkon a dlhšiu výdrž batérie. Prispeje k tomu nový čip pre umelú inteligenciu. 

Server Bloomberg informoval, že Apple pracuje na samostatnom čipe, ktorý bude mať na starosti úlohy spojené s umelou inteligenciou. Volať sa má Apple Neural Engine a jeho využitie má spočívať v spracovávaní zložitých algoritmov, ku ktorým patrí napríklad rozpoznanie tváre, reči či rozšírená realita. Vďaka tomu, že všetky tieto operácie budú prebiehať na samostatnom čipe pre umelú inteligenciu, procesor a grafický čip budú môcť poskytnúť ešte lepší výkon a dlhšiu výdrž batérie. Zatiaľ však nie je isté, či sa prvého iPhonu s čipom Apple Neural Engine dočkáme ešte tento rok.

umelá inteligencia
zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Siri, dávaj si pozor! Google Asistent prichádza aj na iOS

Apple však už začal s testovaním prototypov. Rozšírená realita a umelá inteligencia umožňuje rozvoj nových technológií, ako sú autonómne autá, premyslenejší digitálni asistenti či rozpoznávanie fotografií. Aj keď vidno, že gigant o tieto technológie má záujem, nie sú jeho prioritou. Pred pár rokmi to v rozhovore uviedol CEO, Tim Cook. Okrem občasných aktualizácií Siri spoločnosť zatiaľ verejne nepredstavuje virtuálnu realitu v iných formách. Vytvorenie samostatného čipu pre tieto technológie je určite múdre rozhodnutie, keďže v budúcnosti bude virtuálna realita čoraz viac rozšírená a nároky na výkon sa budú taktiež zvyšovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom