Áno, čítaš správne. Google sa chce vydať na priamy súboj s konkurenčným virtuálnym asistentom od Apple. Siri a Google Asistent tak budú bojovať o vzácnu priazeň používateľov iOS. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Konferencia I/O 2017 tak prináša ďalšiu významnú novinku. Google Asistent je nabitý množstvom šikovných funkcií a vymožeností, na ktoré možno nedokáže odpovedať ani Siri, a tak vidí sofvérový gigant nové príležitosti na rozšírenie svojho digitálneho asistenta. Avšak funkcionalita nebude tak úplne rovnaká ako na Androide. Asistent na iOS bude totiž značne obmedzený na základné vymoženosti, ktoré sa týkajú správ, budíkov či nastavení playlistov na Spotify.

A nie, nebudeš si môcť prerobiť ikonické hardvérové domovské tlačidlo, aby uprednostňovalo Google Asistenta pred Siri. Celkovo sa ale jedná o zaujímavý krok, ktorý môže v nasledujúcich mesiacoch výrazne získať na popularite.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]