Produkty od Apple sú známe svojím prémiovým dizajnom. Koniec koncov, iPhone, iPad, MacBook a Apple Watch sú navrhnuté tak, aby si ich na prvý pohľad spoznal. Apple má ale minulosť revolučných produktov. Portál News18 prišiel s informáciou, že jeden z populárnych produktov americkej spoločnosti by mohol dostať zaujímavú novú verziu, ktorá sa dá považovať za revolučný produkt.

Revolučný MacBook

Nedávno sme písali o revolučnom patente spoločnosti Apple, ktorý by mohol priniesť zaujímavé skladacie produkty. Tento segment je v technologickom svete na vzostupe, takže niet divu, že taký gigant by chcel načrieť do týchto vôd a urobiť prievan na trhu.

Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa špecializuje na americkú spoločnosť a jej vývoj, priniesol skutočne zaujímavé informácie. Podľa neho by mal Apple pracovať na novej verzii MacBooku uvedenú na trh v roku 2026. Ten by mal byť rozmerovo väčší, no tiež by mal mať dotykovú obrazovku a pripomínať tak iPad.

Podľa analytikových informácií by mala spoločnosť LG pracovať na skladacom paneli bez rámikov — práve týmto typom technológie by mal disponovať MacBook, ktorý je predmetom špekulácií.

Veľký displej

Celkovo by mal mať tento skladací MacBook až 20,2-palcov, no Kuo tvrdí, že Apple zvažuje aj menšiu 18,8-palcovú verziu pre svoj produkt. Hoci v tejto „rozloženej verzii“ by malo ísť o skutočne veľké zariadenie, po zložení ma pripomínať 13 až 15-palcový notebook (čo je však dosť široké rozpätie s ohľadom na kompaktnosť).

Očakáva sa tiež, že skladací MacBook bude poháňaný čipom Apple M5 novej generácie, ktorý výrazne zvýši jeho výkon. Summa summarum, išlo by o dokonalý produkt, na ktorom by sa len ťažko hľadali chyby alebo?

macbook pro 13" M2
Unsplash / Sahej Brar (úprava redakcie)

Ak vôbec príde, jeho cena môže byť astronomická

V mediálnom prostredí však panuje voči tvrdeniam Ming-Chi Kuoa veľká skepsa. Zatiaľ totiž nič nenasvedčuje tomu, že Apple by plánoval do svojich MacBookov implementovať dotykovú obrazovku. Teoreticky by mohlo ísť o zariadenie, ktoré by nadobro pochovalo iPady; ich existencia by prestala dávať zmysel.

Špičkové komponenty, špeciálne pánty a dotyková obrazovka, aká teda bude cena? Niektoré informácie hovoria, že cena takéhoto revolučného MacBooku by mohla vystreliť až do výšin náhlavnej súpravy Apple Vision Pro (3 500 dolárov). To je za takéto zariadenie poriadne vysoká suma.

Skladací MacBook s dotykovou obrazovkou je nateraz len istým druhom špekulácie. Apple, samozrejme, nič nepotvrdil a ani nevyvrátil. Analytik Kuo však tvrdí, že Apple by mohol v roku 2026 dodať viac ako milión kusov skladacieho MacBooku. Jeho masová výroba by sa mala koncentrovať do obdobia medzi štvrtým štvrťrokom 2025 a prvou polovicou roku 2026.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú