Rok 2022 je v plnom prúde a do septembra, kedy by Apple mal predstaviť nové iPhony 14, zostáva už len pár mesiacov. Opäť teda silnejú špekulácie o tom, čo vlastne najočakávanejšie smartfóny za posledných 12 mesiacov prinesú, koľko budú stáť a čím zas firma naštve kritikov.

Forbes však informuje, že obrovských zmien sa dočká aj operačný systém iOS 16, ktorý so „štrnástkami“ bude debudovať a potom sa dostane aj na staršie iPhony, ktoré dnes máme vo vreckách.

Nové aplikácie, lepšia Siri a rozpoznávanie tváre

A keďže mobil dnes tvoria najmä aplikácie, Apple sa podľa novinára Marka Gurmana píšúceho pre Bloomberg  rozhodol poriadne osviežiť svoje natívne aplikácie medzi ktoré patrí Mail, Safari, Kalendár, Správy či ďalšie. Priznajme si totiž, že už majú svoje najlepšie časy dávno za sebou.

Domnieva sa tiež, že Apple skopíruje funkciu Look and Talk (pozri sa a hovor) z ekosystému inteligentných reproduktorov Nest od Googlu, kedy by ťa napr. iPhone, Mac či iné zariadenia mohli sledovať a v prípade, že je jasné, že s nimi interaguješ, pri aktivácii Siri preskočia nutnosť frázy „Hey Siri“ alebo iného aktivovania tohto asistenta.

Mimochodom, Apple síce to, že Siri neodosiela dáta na servery Apple, ale všetky výpočty robí „bezpečne“ priamo na tvojom zariadení ako výhodu pri ochrane súkromia, no asi budeš súhlasiť, že oproti Asistentovi Google či Amazonu Alexa je čoraz viac „hlúpa“.

Prídu aj nové MacBooky z čipom M2, vieme kedy

Veľkým termínom pre iOS 16 je nadchádzajúca developerská konferencia WWDC, ktorá bude už o pár týždňov, 6. júna 2022.

Na nej Apple podľa všetkého ukáže celý rad nových MacBookov s brutálne výkonným čipsetom z vlastnej stajne, Apple M2, teda novej generácie procesorov nahrádzajúcej fantasticky prijatú M1-tku.

Gurman očakáva nový MacBook Air s cenovkou okolo 1 000 eur, lacnejší a menej výkonný MacBook Pro s množstvom klasických portov a M2-ku by mohol dostať aj domáci Mac Mini.

Výkonnejšie verzie procesora M2 Pro, M2 Max a M2 Ultra by sa potom mohli počas roka ukázať v novom 14-palcovom MacBooku Pro, 16-palcovom MacBook Pro a desktopovom Macu Pro.

Vzhľad nového iPhonu 14 je už zrejme jasný

V súvislosti s prichádzajúcim iPhonom 14 sme už o množstve odhalení písali aj my. Jednou z noviniek má byť napríklad zmenšenie výrezu pre prednú kameru a senzory Face ID (odomykanie tvárou), ktoré sú oproti Androidom gigantické, no jedným dychom treba priznať, že vďaka premietaniu 3D bodov ponúkajú výrazne vyššiu bezpečnosť použiteľnú aj pre Apple Pay a bankové aplikácie.

Články a text sú však jedna vec, to, čo môžeš vidieť na vlastné oči druhá. Známy YouTuber Unbox Therapy sa preto na videu rozhodol ukázať maketu iPhonu 14 Pro Max vyrobenú presne podľa dát, ktoré už majú výrobcovia puzdier a ochranných obalov.

Telefón zobrazuje práve zmenené výrezy pre predné kamery, ale aj trochu hrubšie telo s inak vystupujúcou sústavou fotoaparátov. V modeloch pro sa totiž očakáva skok na 48 Mpix kamery so schopnosťou nahrávať 8K video. Máme sa teda rozhodne na čo tešiť. Na toto video upozornil Macrumors.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP