Podľa správy portálu Nikkei plánuje Apple v prvej polovici budúceho roka predstaviť nástupcu populárneho iPhone SE. Smartfón má zaujať hlavne nižšou cenou, píše MacRumors.

Od predstavenia iPhone SE ubehli už viac než 3 roky a Apple odvtedy nepredstavil žiadny podobný smartfón. Populárna 4-palcová verzia zaujala hlavne nízkou cenou, ktorá začínala už na 399 dolároch, a špecifikáciami porovnateľnými s vtedajšími vlajkovými loďami amerického giganta. Podľa najnovších informácií však spoločnosť plánuje predstaviť jeho nástupcu už na jar budúceho roka.

Zobraziť celú galériu (2)
Ako by mal nový model vyzerať je zatiaľ neznáme / Zdroj: Youtube / XEETECHCARE

Napriek tomu, že názov ani cena pripravovaného modelu zatiaľ nie sú známe, podľa Nikkei bude jeho veľkosť porovnateľná s 4,7-palcovým iPhone 8 a bude obsahovať väčšinu rovnakých komponentov ako vlajkové lode spoločnosti, ktoré majú uzrieť svetlo sveta už 10. septembra.

Dočkáme sa po rokoch 2. generácie iPhonu SE?

Nie je však jasné či bude mať nový model displej s výrezmi a funkcie dostupné na vlajkových lodiach spoločnosti, ako napríklad Face ID. Nižšiu cenu chce Apple dosiahnuť vďaka lacnejšiemu LCD displeju. Celý smartfón má byť navrhnutý tak, aby pomohol spoločnosti získať pozíciu na rozvíjajúcich sa trhoch, kde je cena často najdôležitejším aspektom.

Zobraziť celú galériu (2)
Youtube / Nick Ackerman

Nenechaj si ujsť
Chystáš sa predať svoj starý iPhone? Jeho hodnota čoskoro extrémne klesne

Práve rozvojové trhy sú momentálne pre Apple priestorom, kde ustálenú pozíciu nemá, avšak stále má o ne záujem. Momentálne napríklad stále predáva starší iPhone 7 s najnižšou cenou 449 dolárov a po predstavení nových modelov sa k nemu pravdepodobne pripojí aj iPhone 8, ktorého cenu čaká tiež podobný pokles, píše CNBC.

Príchod nového, lacnejšieho modelu by však mnohých rozhodne potešil a sme zvedaví, ako bude nástupca populárneho iPhone SE vyzerať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom