Sú ľudia, ktorí majú na svojich pracovných stoloch neporiadok a ani ich to nezaujíma. Ďalej existujú takí ľudia, ktorí si potrpia na organizáciu, poprípade sa starajú o to, aby ich „setup“ vyzeral čo najlepšie. 

Na minimalistických setupoch pritom robia najväčší problém väčšinou káble. Používatelia sa snažia svoje komponenty k počítaču pripojiť buď bezdrôtovo, alebo káble skryť, aby zbytočne nezavadzali a nekazili vzhľad. Výrobca monitorov AOC a automobilka Porsche sa spojili a priniesli unikátny monitor bez visiacich káblov. Aby sme boli presnejší, jedná sa o dva monitory, pričom jeden z nich je veľký 24-palcov (PDS241) a ďalší 27-palcov (PDS271). IPS panely sú pritom tenké iba 5,2 mm, čím sa stávajú momentálne najtenšími na svete! Ostatné špecifikácie vrátane FullHD rozlíšenia ale majú rovnaké. Vo vnútri stojana sa tiahne jediný kábel, ktorý vedie do akejsi základne s HDMI konektorom a zdrojom energie. Áno, jeden kábel síce vyzerá oveľa lepšie, ale je to pre nerušivý dizajn naozaj potrebné? Posúdenie už necháme na teba.

aoczdroj fotografie: AOC

Niekto by tiež mohol mať výhrady voči logu AOC, ktorý je vyrazené na prednej aj zadnej strane. Logo Apple, Rolls-Royce či Porsche by ešte bolo tolerantné, ale AOC? Spolupráca so spoločnosťou Porsche sa, našťastie, neprejavila na cene monitorov. Cena 24-palcovej verzie sa zastavila na úrovni 176 € a za 27-palcovú verziu zaplatia zákazníci 220 €. Oba monitory sú dostupné v predobjednávke amerického eshopu Amazon, pričom spustenie predaja je stanovené na 24. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP