Benchmark AnTuTu patrí k najznámejším syntetickým testom smartfónov a poskytuje pre používateľov pohľad na absolútny výkon zariadení. Májový rebríček tých najvýkonnejších kúskov smartfónového trhu priniesol niekoľko zmien, a to aj na tej najvyššej priečke.

Novým lídrom vo svete Androidov je totiž Xiaomi Mi Black Shark, ktorý sa zameral na rozvíjajúci sa herný sektor. Čínsky výrobca nám ho predstavil v priebehu apríla a hneď bolo jasné, že pôjde o poriadne výkonné zariadenie. Celkový výkon Mi Black Shark sa v AnTuTu pohybuje v priemere tesne pod hranicou 269 000 bodov. Smartfón vo svojej výbave ponúka procesor Snapdragon 845 a k tomu v dvoch verziách pridáva 6 GB alebo 8 GB RAM. Grafickým čipom je Adreno 630.

Takéto špecifikácie v prémiovej triede nie sú síce úplne výnimočné, avšak hernému smartfónu mohli k prvenstvu pomôcť aj rôzne optimalizácie systému, ktoré sa starajú o čo najlepší herný zážitok. Druhé miesto už patrí ďalšiemu nováčikovi v rebríčku. OnePlus 6 bol jeden z najočakávanejších čínskych smartfónov roka a postupne si už nachádza cestu k čoraz väčšiemu počtu fanúšikov. Ponúka pritom rovnaký procesor, grafický čip aj hodnotu operačnej pamäte ako Xiaomi Black Shark. Rozdiel v ich skóre je aj vďaka tomu minimálny, na úrovni približne 1500 bodov.

Exkluzívna spoločnosť

Na ďalších priečkach už máme zväčša samé osvedčené mená. Najnovší Samsung Galaxy S9/S9+ si v rebríčku zaistil až štyri miesta, keď sa o čosi lepšie presadili verzie s procesorom Snapdragon, ale len tesne strácajú modely s Exynos 9810. Dve priečky má Sony s Xperiou XZ2/XZ2 Compact. No a presadil sa ešte aj Xiaomi Mi MIX 2S a Huawei Mate 10 Pro, ktorý už ale na ostatných celkom významne stráca. Rebríček najvýkonnejších Androidov tak má nového lídra, avšak súperi prichádza každú chvíľu a už čoskoro môže byť všetko inak.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom