Benchmarková aplikácia Antutu je medzi mnohými používateľmi smartfónov dobre známa. Aj pomocou nej zisťujeme hrubú silu smartfónov, no medzi tie najlepšie sa môžu dostať len tie najvýkonnejšie. Antutu teraz zostavilo ďalšie rebríčky zahŕňajúce tablety a smartfóny, ktoré svojim výpočtovým výkonom dominovali trhu v minulom mesiaci.

Antutu nie je známe len kvôli svojim benchmarkovým testom, ale aj štatistikám, ktoré v podobe rôznych rebríčkov vídavame každý mesiac. Tentokrát sa spoločnosť zamerala nielen na milované smartfóny, ale aj tablety. Tie najvýkonnejšie zariadenia boli usporiadané do troch rebríčkov, a to aj v závislosti od predinštalovaného operačného systému. Ktoré teda boli v októbri tie naj?

Neohrozený iPad Pro

Zoznam zariadení so systémom iOS jednoznačne určuje dominujúceho víťaza, ktorým je neohrozene 2. generádia iPadu Pro s procesorom Apple A10X Fusion. Ten dokázal v teste získať viac ako 234 000 bodov, čím prekonal aj veľkého favorita, iPhone 8 Plus, ktorý si uchmatol 3. priečku.

Zobraziť celú galériu (3)
Kristián Hrušovský / FonTech

Predbehol ho totiž iPad Pro v 10,5″ verzii. V rebríčku samozrejme nechýba ani minuloročná vlajková loď iPhone 7. Ten sa aj na dnešné výkonové pomery smartfónov drží veľmi statočne.

Dominantný zabijak

Pri Android smartfónoch však už ide o úplne inú ligu, ktorej lídrom sa stalo OnePlus 5. To však čoskoro dostane svojho nástupcu, ktorý môže predviesť ešte lepší výkon. Za aktuálnou 5-kou sa umiestnila dvojica TOP modelov od Nubie, ktoré nasleduje Huawei Mate 10 so skóre viac ako 176 000 bodov.

Zobraziť celú galériu (3)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S9+ sa objavil v bechmarku. Kvôli katastrofálnemu výsledku dúfame, že ide o podvod

V rebríčku však nájdeme aj nové HTC U11 a čínske Xiaomi Mi MIX 2, za ktorým sa umiestnila Note 8-čka od Samsungu. Zoznam uzatvára Sony so svojou Xperiou XZ Premium a 167 339 bodmi. 

A11-ka podrží iPhony ešte dlho

V porovnaní Android smartfónov a zariadení so systémom iOS však boli niektoré modely z rebríčka vytlačené. Opäť sa najlepším spomedzi všetkých stáva iPhone 8 Plus, ktorý je nasledovaný svojim menším súrodencom. Ostatné modely s Androidom sa v rovnakom zostavení nachádzajú za nimi, pričom sa v tomto prípade miesto neušlo Xperii XZ Premium.

Tú v závere rebríčka nahradilo Xiaomi Mi6, ktoré len o pár stoviek bodov predbehol Samsung Galaxy Note 8. Všetky detailné zoznamy tých najlepších zariadení za minulý mesiac nájdeš v priloženej galérii. Našiel si medzi nimi aj svoj smartfón?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom