Teraz čítate
Rebríček aktuálne najvýkonnejších smartfónov skrýva nejedno prekvapenie. Ktorý top model je na čele?

Benchmarková služba AnTuTu zostavuje každý mesiac rebríček najvýkonnejších smartfónov na základe reálnych výsledkov od používateľov. Do rebríčka za minulý mesiac sa dostali dva nové smartfóny, ktoré v ňom nikdy predtým neboli. A obsadili hneď prvé dve miesta!

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už v máji sme vedeli, že júnový rebríček bude zaujímavý, keďže počas minulého mesiaca boli predstavené dva zaujímavé smartfóny – OnePlus 5 a Nubia Z17. Oba prišli s bezkonkurenčne najvýkonnejším procesorom, Snapdragonom 835, takže boli od nich patričné očakávania. Tieto smartfóny sa ale so svojou konkurenciou vôbec nemaznali a namierili si to rovno na prvé priečky.

Čína vládne rebríčku

Prvé miesto teda obsadilo monštruózne OnePlus 5, ktoré sa pýši dizajnom iPhonu 7 Plus, Snapdragonom 835 či 6/8 GB pamäťou RAM. V AnTuTu vyšlo priemerné skóre na 181 879 bodov, čo je skutočne nevídané číslo. Hneď druhé miesto obsadila Nubia Z17 s rovnakým procesorom a 8 GB RAM pamäťou, pričom získala iba o niečo nižších 179 072 bodov.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

antutu benchmark
zdroj fotografie: AnTuTu

Tretie miesto patrí HTC U11, ktoré ešte minulý mesiac sedelo na tróne. Pod ním sa taktiež odohrala výrazná výmena pozícii. Kým pred pár mesiacmi patrilo úplne prvé miesto iPhonu 7 Plus, konkurencia s Androidom ho úplne dorovnala a v súčasnosti mu patrí až šieste miesto. Prejdime teraz na rebríček čisto iOS zariadení. V ňom momentálne kraľuje 10.5-palcový iPad Pro, iPhone 7 Plus a 9.7-palcový iPad Pro.

V prípade iOS je to celkom vyrovnané

antutu benchmarkzdroj fotografie: AnTuTu

Nenechaj si ujsť
Najrýchlejší smartfón sveta sa v rýchlostnom teste ocitol proti tomu najvyspelejšiemu. Výsledok je vskutku zaujímavý

Keď sa pozrieme do zoznamu smartfónov iba s operačným systémom Android, dostaneme sa do stavu déjà vu, keďže tento zoznam veľmi pripomína úplne prvý. Okrem spomínaných troch top vlajkových lodí sa v ňom aj nachádzajú aj obe Galaxy S8-čky od Samsungu, Xperia XZ Premium a dobré miesto so drží aj LeEco Le Pro 3 či OnePlus 3T.

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.