banner-iphone-7Benchmarková aplikácia AnTuTu je veľmi dobrým zdrojom informácií pre porovnávanie hrubého výkonu zariadení. Od začiatku nového roka si si mohol všimnúť už dva články, ktoré informovali o rebríčkoch najlepších smartfónov minulého roka podľa rôznych kategórií. 

AnTuTu so zhodnocovaním stále neprestáva a tentokrát prinieslo tri rebríčky, v ktorých je porovnaný výkon všetkých smartfónov, následne len Android smartfónov a nakoniec prišlo aj na zariadenia s operačným systémom iOS. Celkovým víťazom zo všetkých sa stal iPhone 7 Plus s úchvatným skóre 181 316 bodov. Za ním nasleduje iPhone 7 a tretie miesto obsadilo OnePlus 3T so 163 013 bodmi. Do rebríčka sa dostali aj smartfóny, ako napríklad LeEco Le Pro 3, Moto Z, Xiaomi Mi5S/Plus a ZTE Axon 7. Je zaujímavé, že rebríčku prevažne vládnu čínske vlajkové lode a do rebríčka sa nedostal ani jeden high-end od známejších výrobcov, ako Samsung, Sony, LG či HTC.

antutu-2016-top-10-smartfony-podla-vykonuzdroj fotografie: AnTuTu

V nasledujúcom zozname sa AnTuTu zameralo výhradne len na smartfóny s Androidom. Kraľuje mu, samozrejme, OnePlus 3T a na päty mu šliape LeEco Le Pro 3 so slušným skóre 159 911 bodov. Bližšie už zoznam netreba rozpisovať, nakoľko je identický so zoznamom vyššie. Nakoniec však pribudli smartfóny Google Pixel a Pixel XL, ktoré sa aj napriek čistému Androidu usadili len na posledných priečkach. Dôvodom slabších výsledkov je však podtaktovaný Snapdragon 821.

antutu-2016-top-10-android-smartfony-podla-vykonuzdroj fotografie: AnTuTu

TIP: Rebríček najlepších smartfónov minulého roka na základe hodnotení od AnTuTu

A na záver tu máme aj rebríček najvýkonnejších iOS zariadení, ktorému dominuje špičkový iPad Pro v 12.9-palcovej verzii s neuveriteľným skóre 194 838 bodov. Pochopiteľne, na zoznam sa dostali aj minuloročné vlajkové lode iPhone 6S a 6S Plus, ale aj iné iPady a kompaktný iPhone SE s naozaj veľkým výkonovým potenciálom.

antutu-2016-top-10-ios-zariadenia-podla-vykonu zdroj fotografie: AnTuTu

Podmienkou toho, aby sa smartfón mohol dostať do rebríčka, bolo minimálne 2 000 testovaní v aplikácii. Benchmarky opäť ukázali perfektnú optimalizáciu systému iOS, ale aj čínske dominantné smartfóny, ktoré už hravo prekonávajú známejších konkurentov svetových značiek. V tomto roku sa teda opäť môžeš tešiť na súboje medzi najznámejšími výrobcami, ktoré by mohli byť opäť o poznanie lepšie ako predtým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom