banner-iphone-7Minulý rok priniesol veľa zaujímavých smartfónov, ktoré intenzívne sledovala benchmarková aplikácia AnTuTu. Používame ju predovšetkým na testovanie hrubého výkonu zariadení a na porovnávanie dokonca aj medzi jednotlivými platformami. 

AnTuTu však okrem výkonu sleduje aj obľúbenosť smartfónov. Všetky hodnotenia z roku 2016 zhrnulo v dvoch rebríčkoch, aby sme mali čo najlepší prehľad o tom, s akými smartfónmi boli používatelia najspokojnejší. Prvý rebríček, ktorý porovnáva všetky kúsky bez ohľadu na operačný systém, nájdete nižšie.

Apple iPhone 7 Plus 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

antutu-2016-top-10-smartfony-podla-oblubenostizdroj fotografie: MyDrivers

Nemožno zaprieť, že produkty od Apple sú naozaj kvalitné a iPhony preto obsadili až sedem z desiatich pozícii. Najobľúbenejšie sú najnovšie vlajkové lode iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktoré sa pýšia až 100 % spokojnosťou používateľov. Posledné tri miesta obsadili OnePlus 3, 360 F4 a 360 N4. V druhom rebríčku už AnTuTu dalo priestor len Android smartfónom, pričom celý rebríček obsadili čínske značky.

TIP: Antutu zverejnilo decembrový rebríček smartfónov s najlepším pomerom ceny a výkonu

antutu-2016-top-10-android-smartfony-podla-oblubenostizdroj fotografie: MyDrivers

Prvé tri miesta už poznáte a na zozname sa nachádzajú aj smartfóny, ako napríklad LeEco Le Pro 3, Honor V8, Nubia Z11 a futuristický Xiaomi Mi MIX. Aj keď teda celkovému rebríčku dominujú iPhony, Androidy sa taktiež nestratia v nabitom rebríčku. Najzaujímavejšie je však to, že celý rebríček je tvorený smartfónmi od čínskych výrobcov, čo opäť dokazuje ich nespornú dominanciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom