banner-iphone-7Minulý rok priniesol veľa zaujímavých smartfónov, ktoré intenzívne sledovala benchmarková aplikácia AnTuTu. Používame ju predovšetkým na testovanie hrubého výkonu zariadení a na porovnávanie dokonca aj medzi jednotlivými platformami. 

AnTuTu však okrem výkonu sleduje aj obľúbenosť smartfónov. Všetky hodnotenia z roku 2016 zhrnulo v dvoch rebríčkoch, aby sme mali čo najlepší prehľad o tom, s akými smartfónmi boli používatelia najspokojnejší. Prvý rebríček, ktorý porovnáva všetky kúsky bez ohľadu na operačný systém, nájdete nižšie.

Apple iPhone 7 Plus 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

antutu-2016-top-10-smartfony-podla-oblubenostizdroj fotografie: MyDrivers

Nemožno zaprieť, že produkty od Apple sú naozaj kvalitné a iPhony preto obsadili až sedem z desiatich pozícii. Najobľúbenejšie sú najnovšie vlajkové lode iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktoré sa pýšia až 100 % spokojnosťou používateľov. Posledné tri miesta obsadili OnePlus 3, 360 F4 a 360 N4. V druhom rebríčku už AnTuTu dalo priestor len Android smartfónom, pričom celý rebríček obsadili čínske značky.

TIP: Antutu zverejnilo decembrový rebríček smartfónov s najlepším pomerom ceny a výkonu

antutu-2016-top-10-android-smartfony-podla-oblubenostizdroj fotografie: MyDrivers

Prvé tri miesta už poznáte a na zozname sa nachádzajú aj smartfóny, ako napríklad LeEco Le Pro 3, Honor V8, Nubia Z11 a futuristický Xiaomi Mi MIX. Aj keď teda celkovému rebríčku dominujú iPhony, Androidy sa taktiež nestratia v nabitom rebríčku. Najzaujímavejšie je však to, že celý rebríček je tvorený smartfónmi od čínskych výrobcov, čo opäť dokazuje ich nespornú dominanciu.

Pošli nám TIP na článok