Nabitá seriálová sezóna má nového kráľa sledovanosti. Piata séria amerického seriálu Yellowstone dokonale zatienila omnoho zvučnejšiu konkurenciu a v televíznych ratingoch si odnáša titul najsledovanejšieho seriálu roka.

Yellowstone dlhodobo patrí k najpopulárnejším americkým seriálom, obrovský divácky záujem o piatu sezónu však prekvapil aj samotné štúdio Paramount, ktoré za ním stojí. Westernovo-dramatická séria v hlavnej úlohe s Kevinom Costnerom totiž dala košom aj najpopulárnejším seriálom súčasnosti ako Rod draka či Pán prsteňov: Prstene moci.

Yellowstone v ratingoch dominoval s pohodlným náskokom, informuje Fortune. Za premiérový večer si ho v USA zaplo 12,1 miliónov divákov, čo je najviac v tomto roku. Rod draka napríklad počas premiérového večera v USA sledovalo v priemere 10-miliónov divákov.

Po štyroch sériách masívna divácka základňa seriálu naďalej neprestáva udivovať. Jej posledná sezóna sa stala najsledovanejšou televíznou premiérou v roku 2022.“ povedal šéf Samba TV, ktorá ratingy sleduje.

Vo svete ho pozná len málokto

Seriál Yellowstone je hitom už od svojho predstavenia v roku 2018, odkedy neustále rastie na popularite. Jeho príbeh je zasadený na obrovský rodinný ranč Duttonovcov, ktorí sa ho snažia ochrániť pred korporáciami a popritom zvádzajú boj aj vo vlastných radoch.

Púta pozornosť predovšetkým účasťou Kevina Costnera ako hlavy rodiny Duttonovcov, v každej sérii však predstavuje množstvo zaujímavých postáv a zápletiek, vďaka ktorým si neo-western púšťajú aj mladí diváci. Ich základňa napríklad medzi štvrtou a piatou sériou vzrástla až o 52 %.

Aj keď v USA ide o obrovský hit, inde ho svete Yellowstone zďaleka nemá vybudované také silné meno. Dôvodom je predovšetkým absencia seriálu v ponuke streamovacích služieb, čo sa u nás vo februári budúceho roka zmení s príchodom SkyShowtime, kde Yellowstone bude k dispozícii.

Vďaka obrovskej popularite seriálu štúdio Paramount okolo značky buduje celé televízne univerzum. Minulý rok sa premiéry dočkal pozitívne prijatý prequel 1883, v decembri štartuje aj spin-off s názvom 1923, kde jednu z hlavných úloh zastane Harrison Ford.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP