Najpoužívanejším operačným systémom bol už od svojho vzniku Windows, ktorý si prvenstvo dokázal udržať neuveriteľných 37 rokov. Pred pár rokmi však Google vytvoril vlastný operačný systém. Android bol z roka na rok populárnejší a práve v minulom mesiaci sa mu podarilo dosiahnuť významný míľnik.

O tieto údaje sa s verejnosťou podelila nezávislá štatistická spoločnosť StatCounter, ktorej prieskum v oblasti operačných systémov priniesol prekvapivé výsledky. Podľa výsledkov sa v minulom mesiaci stal Android najpoužívanejším operačným systémom pri prehliadaní internetu. V marci bolo po prvýkrát v histórii na pripojenie k internetu využitých až 37,93 % zariadení s operačným systémom Android, čím bol Windows porazený o 0,02 %.

zdroj fotografie: StatCounter

Nenechaj si ujsť
Google nečakane predstavil novú verziu Androidu! Čo nové ponúkne?

„Jedná sa o veľký míľnik v histórii techniky a zároveň prichádza nový začiatok, ktorý ukončí prvenstvo Microsoftu. Jeho operačný systém bol najpoužívanejším už od roku 1980. Tento významný moment pre Android len dokazuje popularitu toho systému, ktorý ale pritom na prehliadanie internetu využívalo v roku 2012 iba 2,4 % zariadení.“ – Aodhan Cullen, CEO StatCounter.

zdroj fotografie: Google

V mnohých krajinách však stále vyhráva Windows. Napríklad v Severnej Amerike ho počas prieskumu využívalo až 39,5 % zariadení. Smartfóny a notebooky s operačným systémom iOS zas dosiahli 27,5 % a na treťom mieste s 21,2 % využitím skončili zariadenia s Androidom. V Európe je situácia podobná a stále vedie Windows. Na ďalekom východe však s 52,2 % dominuje právem Android a Windows skončil za ním s 29,2 % zastúpením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP