Dlho očakávané predstavenie I/O 2018, na ktorom Google ukázal svoje novinky, je už za nami. Počas tejto konferencie spoločnosť ohlásila hneď niekoľko vylepšení pre Android Auto, či Android Things. Spomedzi všetkých noviniek však na nedávnej udalosti zažiaril Android P, ktorý bude onedlho prístupný v beta verzii nielen pre modely Pixel, ale aj ďalšie smartfóny od renomovaných výrobcov.

Fanúšikovia operačného systému Android určite postrehli novinky, ktoré Google odhalil počas včerajšej udalosti. Vylepšenia, ktoré prídu spolu s novým Androidom P predčili očakávania. Po vydaní oficiálnej verzie sa tak dočkáme lepšej optimalizácie výkonu smartfónov, novej navigácie v systéme, či štatistík využívania zariadenia.

V hre sú už aj ďalšie modely

Dovtedy však bude Google svoj Android P testovať v spolupráci s dobrovoľníkmi. Tí si novú verziu systému budú môcť vyskúšať vrámci beta programu, ktorý ale narozdiel od minulých rokov nebude výhradne dostupný iba pre majiteľov smartfónov od Googlu. Tentokrát sa softvérový gigant rozhodol priniesť možnosť okúsiť Android P v beta verzii aj iným modelom.

Zobraziť celú galériu (1)
developer.android.com

Nenechaj si ujsť
Google oficiálne predstavil Android P. Prináša výrazne väčšie zmeny než sa čakalo

Testovanie im bude umožnené vďaka programu Project Treble. Tie smartfóny, ktoré sú s ním kompatibilné, tak onedlho dostanú možnosť inštalácie beta verzie Androidu P. K modelom Google Pixel, Pixel XL a ich druhej generácii pribudnú aj modely, ktoré nájdeš v priloženom zozname.

Zoznam smartfónov, ktoré budú taktiež podporovať beta verziu Androidu P:

  • Sony Xperia XZ2
  • Xiaomi Mi MIX 2S
  • OnePlus 6
  • Vivo X21UD
  • Vivo X21
  • Oppo R15 Pro
  • Essential Phone
  • Nokia 7 Plus

Stále sa však bude jednať iba o beta verziu, a tak niektoré funkcie nemusia byť dostupné, prípadne môžu nastať komplikácie so stabilitou aplikácií, ale aj samotného systému. Google bude v najbližších mesiacoch pracovať na vyladení všetkých funkcií, aby nám neskôr ukázal oficiálnu verziu Androidu P. Dovtedy si ho tak majitelia vyššie spomenutých smartfónov môžu stiahnuť v predstihu, no musia rátať s možnými rizikami. Našiel si si v zozname aj svoje zariadenie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom