Android oslavuje 8 rokov od založenia, štatistikám kraľuje KitKat

banner-letv-one-pro
Náš milovaný operačný systém Android včera oslávil krásnych 8 rokov od uvedenia na trh. Táto platforma spočiatku slúžila iba ako experiment, no postupom času sa Android prepracoval až na samý vrchol technologického priemyslu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dátum 5. november 2007 bol práve prelomovým pre technologický svet. Spoločnosti Google, Sony, HTC, Samsung, Sprint, T-Mobile, Qualcomm a Texas Instruments spojili sily a stáli za založením operačného systému Android. Od tejto chvíle prešiel Android množstvom úprav a vylepšení, ktoré posúvajú tento operačný systém stále ďalej a ďalej. Tento rok sa Google rozhodol prejsť pod krídla novej materskej spoločnosti Alphabet.

android-statistika
Najnovším prírastkom je Android 6.0 Marshmallow, ktorý sa už objavil v štatistikách pre tento mesiac. Vedúcu pozíciu si však drží 2 roky starý Android 4.4 KitKat. Android je bez pochýb operačným systémom s neskutočným množstvom využití. Jasným dôkazom je implementácia do domácností, áut alebo do televízorov.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
 • MartinD

  Cupcake (1.5)
  Donut (1.6)
  Eclair (2.0–2.1)
  Froyo (2.2–2.2.3)
  Gingerbread (2.3–2.3.7)
  Honeycomb (3.0–3.2.6)[a]
  Ice Cream Sandwich (4.0–4.0.4)
  Jelly Bean (4.1–4.3.1)
  KitKat (4.4–4.4.4, 4.4W–4.4W.2)
  Lollipop (5.0–5.1.1)
  Marshmallow (6.0)