Google pracuje pri svojich aktualizáciách na plné obrátky. Len na konci minulého roka uvoľnil aktualizáciu na Android Nougat 7.1.1 pre takmer všetky referenčné Nexusy a už je naplánovaný ďalší update na verziu 7.1.2.

Nová verzia Androidu je dostupná pre najnovšie Pixely, podporovaný je aj Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus Player. Pre majiteľov Nexusu 6 a Nexusu 9, ktoré boli predstavené v novembri 2014 má, bohužiaľ, Google nepríjemnú správu. Android 7.1.1 Nougat je pre tieto zariadenia finálny a žiadne ďalšie oficiálne aktualizácie operačného systému sa k nim nedostanú. Google sa ale zaviazal pre obe zariadenia poskytovať aspoň aktualizácie týkajúce sa bezpečnosti až do októbra 2017.

zdroj fotografie: Fab Newz

Android vo verzii 7.1.2 nepríde so žiadnymi enormnými zmenami. Zameriava sa predovšetkým na vyhladenie systému, optimalizáciu a odstránenie drobných chýb v interných častiach operačného systému. Musíš ale tiež vedieť, že zatiaľ sa dá nová verzia vyskúšať len v tom prípade, ak si členom Android Beta Programu. Ak tieto podmienky spĺňaš a máš podporovaný smartfón, môžeš počkať na distribúciu skrz OTA alebo flashnúť systém manuálne. Oficiálna stabilná verzia príde k používateľom o niekoľko mesiacov.

Nenechaj si ujsť
TIP: Koncept Google Pixel 2017: Kovový rám na štýl HTC 10 a sklenená zadná strana

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP