Teraz čítate
Google nečakane uviedol Android 7.1.2 Nougat

Google pracuje pri svojich aktualizáciách na plné obrátky. Len na konci minulého roka uvoľnil aktualizáciu na Android Nougat 7.1.1 pre takmer všetky referenčné Nexusy a už je naplánovaný ďalší update na verziu 7.1.2.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nová verzia Androidu je dostupná pre najnovšie Pixely, podporovaný je aj Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus Player. Pre majiteľov Nexusu 6 a Nexusu 9, ktoré boli predstavené v novembri 2014 má, bohužiaľ, Google nepríjemnú správu. Android 7.1.1 Nougat je pre tieto zariadenia finálny a žiadne ďalšie oficiálne aktualizácie operačného systému sa k nim nedostanú. Google sa ale zaviazal pre obe zariadenia poskytovať aspoň aktualizácie týkajúce sa bezpečnosti až do októbra 2017.

zdroj fotografie: Fab Newz

Android vo verzii 7.1.2 nepríde so žiadnymi enormnými zmenami. Zameriava sa predovšetkým na vyhladenie systému, optimalizáciu a odstránenie drobných chýb v interných častiach operačného systému. Musíš ale tiež vedieť, že zatiaľ sa dá nová verzia vyskúšať len v tom prípade, ak si členom Android Beta Programu. Ak tieto podmienky spĺňaš a máš podporovaný smartfón, môžeš počkať na distribúciu skrz OTA alebo flashnúť systém manuálne. Oficiálna stabilná verzia príde k používateľom o niekoľko mesiacov.

Nenechaj si ujsť
TIP: Koncept Google Pixel 2017: Kovový rám na štýl HTC 10 a sklenená zadná strana

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
0%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
14%
O autorovi
Patrik Bendik
Som študentom vysokej školy, ktorý sa zaujíma o nové technológie, rád skúma, zisťuje, porovnáva a kriticky myslí. Členom redakcie som s väčšími prestávkami od januára 2016.