banner-redmi-4a
Ani Google, ani Apple, ale Xiaomi je spoločnosťou, ktorá pre svoje smartfóny poskytuje doposiaľ najlepšiu softvérovú podporu. Veď kto iný sa môže chváliť týždennými aktualizáciami? 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vlastné užívateľské prostredie postavené na populárnom Androide sa stalo už ikonou každého známeho výrobcu smartfónov s týmto operačným systémom. Práve Xiaomi na svojich začiatkoch prišlo s vlastnou MIUI nadstavbou, ktorá si vďaka príjemnému vzhľadu, výborným funkciám a optimalizácii ihneď získala státisíce fanúšikov. Nadstavba MIUI sa ako jedna z mála taktiež môže pýšiť pravidelnými aktualizáciami, ktoré pri developer verzii vychádzajú každý piatok takmer pre každý jeden smartfón od Xiaomi. S príchodom novej, už siedmej verzie obľúbeného Androidu, čaká veľká aktualizácia aj prostredie MIUI. Xiaomi Mi5 je prvým zariadením z portfólia, ktoré najnovší Android 7.0 Nougat už dostalo a ak ste majiteľom tohto smartfónu, aktualizáciu si môžete nainštalovať už teraz. Odporúčame inštalovať systém od Miuios.cz, ktorý už určite poznáte.

xiaomi-mi5-update
zdroj fotografie: AndroidAuthority

Zobraziť špecifikácie Xiaomi Mi5

Krátko po update pre Xiaomi Mi5 bude nasledovať ďalšia várka smartfónov tejto značky. Možno ste postrehli, že minulopiatočná aktualizácia pre modely Xiaomi Mi MIX, Mi Note 2, Mi5S, Mi5S Plus, Mi Max a Mi Max PRO bola vynechaná. Ak si majiteľom jedného z týchto smartfónov, zúfať určite nemusíš, pretože tvoj smartfón už čoskoro dostane najnovší Android 7.0 Nougat. Zatiaľ nie je známe, ktoré ďalšie modely budú s aktualizáciou nasledovať, no v prípade, že sa to dozvieme, určite ťa budeme informovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
17%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]