banner-ulefone-futureNajnovšia verzia operačného systému Android – 7.0 Nougat – bola pre prvé Nexus zariadenia vydaná len pred tromi dňami. Na jednej strane, majitelia najnovších Nexusov sa určite potešili, no na druhej strane majitelia starších Nexus zariadení ostali sklamaní.

Najnovšie dostali ranu používatelia Nexusu 5, keďže tento veľmi populárny smartfón prestal Google oficiálne podporovať. Menej skúsení a menej nároční používatelia si príchod novej verzie Androidu pravdepodobne ani nevšimnú a naďalej budú verní Marshmallowu. Zarytí fanúšikovia Androidu to však určite len tak nenechajú a prejdú na alternatívnu ROM založenú na novej verzii.

LG Nexus 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TIP: Android 7.0 Nougat je už k dispozícii pre Nexusy! Google oficiálne uvoľnil OTA aktualizáciu

Na príchod prvých ROM je síce ešte veľmi skoro, no predsa len sa tak na známom fóre XDA Developers stalo. Jedná sa samozrejme, o nevhodnú ROM pre každodenné používanie a jej inštalácia sa odporúča len pre experimentálne účely. V systéme dokonca nefunguje ani Bluetooth, či fotoaparát a fungujú len základy ako WiFi a audio. Pre viac informácií môžete navštíviť fórum.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom