Americká aerolínia potvrdzuje, že piloti počas letu 2292 nahlásili stretnutie s UFO (neidentifikovateľný lietajúci objekt). Podľa slov jedného z pilotov pripomínal objekt svojim tvarom raketu a pohyboval sa veľmi rýchlo, informuje Gizmodo.

Ďalší podozrivý incident, FBI započala vyšetrovanie

Šokujúca správa prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo CIA odtajnila všetky doterajšie spisy o pozorovaniach UFO. Piloti americkej aerolínie počas letu 2292 tvrdili, že ponad ich lietadlo preletel vysokou rýchlosťou podlhovastý objekt pripomínajúci raketu či riadenú strelu. Stroj sa práve nachádzal vo výške takmer 11 kilometrov a neznámy objekt následne, podľa slov pilotov, zmizol.

Krátko po incidente zachytil bloger Steve Douglas rádiovú komunikáciu medzi lietadlom a riadiacim strediskom, ktoré sa snažilo zistiť, o čo vlastne ide. Piloti sa riadiaceho strediska pýtali, či majú v danej lokalite ciele, avšak Americká aerolínia najprv podobnú komunikáciu poprela. Napokon svoje rozhodnutie prehodnotila a potvrdila, že komunikácia pochádza práve z už spomínaného letu 2292.

V prípade otázok však odporučila obrátiť sa na FBI, ktorá prevzala vyšetrovanie danej udalosti. Federálny zamestnanec pre Albuquerque Journal povedal, že FBI si je incidentu vedomá, avšak kvôli zákonu nemôže prebiehajúce vyšetrovanie potvrdiť ani vyvrátiť, píše TheDrive.

Thomas Budach / Pixabay

Čo vlastne piloti videli? O mimozemšťanov zrejme nešlo

Špekulácie a konšpirácie sa vyrojili prakticky okamžite, avšak niektoré z nich sa pokúsili vysvetliť celú udalosť logickým a reálnym spôsobom. Jednou z možných, i keď pomerne bizarných a nepravdepodobných príčin je raketová základňa White Sands. Tá sa však nachádza viac než 600 km od incidentu a podľa oficiálneho vyhlásenia v ten deň žiadne testy nevykonávala.

Práve armádne systémy či rakety boli vysvetlením množstva stretnutí UFO v minulosti. Netreba zabúdať na skutočnosť, že USA vydáva na armádu ročne stovky miliárd amerických dolárov a zo strategického hľadiska nie je pre veľmoc ideálne zverejňovať všetky vyvíjané zbrane či obranné systémy. Napriek oficiálnemu tvrdeniu, že v ten deň žiadny test neprebiehal, nemusí ísť vôbec o pravdivú informáciu. Nejde navyše o prvé hlásenie UFO tento rok, len nedávno zaznamenali podozrivé objekty aj civilisti na videu.

Satelity Starlink spoločnosti SpaceX, ktoré vytvárajú na oblohe rady pohybujúcich sa svetiel a ľudia môžu ľahko dospeť k záveru, že ide o neznáme objekty mimozemského pôvodu. Screenshot/ CTV News / Youtube

Ak skutočne šlo o armádny test, vláda sa o konkrétne informácie podelí pravdepodobne až vtedy, keď už nebudú aktuálne, aby predišli ich prípadnému zneužitiu „nepriateľom“. Na druhej strane netreba vylučovať ani mimozemšťanov – je predsa rok 2021 a nás už neprekvapí nič.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom