Po tom, čo sa AMD opäť vrátilo do sveta procesorov s konkurencieschopnými modelmi, chce pokoriť svojho rivala aj pred predstavením jeho výkonnej novinky. Najlepší procesor spoločnosti totiž dostal ešte lepšiu cenovku, ktorá môže od kúpy nového kremíku Intelu odradiť nejedného zákazníka. AMD zlacnilo svoj Ryzen 7 2700X na mnohých trhoch a v e-shopoch, aby tak ukázalo zákazníkom, že výkonný procesor môžu mať za ešte menej peňazí.

Intel nedávno odhalil svoje nové procesory 9. generácie, ktoré prinášajú ešte viac výkonu, no za vyššiu cenu. Tej sa teraz chytil jeho silnejúci konkurent, ktorý znížil cenovky modelu Ryzen 7 2700X. Po debute Core i9 9900K bola pre mnohých tŕňom v oku jeho uvádzacia cena zhruba 425 €, ktorá sa neskôr v predobjednávkach na Amazone zvýšila až na 462 €. Pôvodná cena za model od AMD pritom začínala 286 € a u nás si ho môžu záujemcovia kúpiť už za 300 €.

AMD to na zákazníkov skúša s nižšími cenami

V snahe predčiť svojho rivala, znížilo AMD ceny tohto čipu na Amazone v mnohých krajinách na viac než prijateľnú úroveň. V USA si ho môže zákazník dopriať ešte o 10 % lacnejšie a vo Veľkej Británii je dostupný už za £290. Výkonný Ryzen 7 2700X tak cenou svojmu konkurentovi poriadne podkopáva pôdu pod nohami, pričom disponuje aj perfektným výkonom. Za polovičnú cenu Intelu Core i9 9900K, ktorý u nás v predobjednávke stojí viac ako 650 €, ponúka procesor od AMD taktiež 8 jadier, ktorých pracovná frekvencia je v základnej konfigurácii dokonca ešte o trochu vyššia.

Nenechaj si ujsť
AMD pripravuje ofenzívu, akú svet počítačového hardvéru možno ešte ani nevidel. Na mušku si zobralo Intel aj Nvidiu

Najnovší čip od Intelu tak v porovnaní s týmto kúskom vyzerá poriadne draho, čo môže vo výsledku viesť zákazníkov k voľbe lacnejšej alternatívy od AMD. Nový Core i9 9900K sa k prvým majiteľom ešte len dostane, no mnohí potrebujú výkonný procesor za dobrú cenu už teraz. Do kariet môže spoločnosti AMD nahrávať aj príchod sviatkov a rôzne akcie ako Black Friday, ktoré poriadne zdvihnú inak bežné nákupy týchto komponentov. Nateraz je tak procesor Ryzen 7 2700X omnoho výhodnejšou voľbou ako nový Intel Core i9 9900K.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom