Po nedávnom predstavení nových grafických kariet série RTX 3000 spoločnosti Nvidia začína novinky odhaľovať aj konkurenčné AMD. Tentokrát však nejde o procesory či grafické karty, ale šokujúco o bicykle, píše PC Mag.

AMD má vo svojej ponuke ďalšiu novinku

Nvidia a AMD sú dvaja najväčší výrobcovia grafických kariet na svete. Prvý spomínaný prišiel len pred pár dňami s novou sériou RTX 3000, ktorá ohromila herný svet a svojimi špecifikáciami poteší aj toho najnáročnejšieho hráča. Novinky od AMD v tomto segmente môžeme podľa dostupných informácií očakávať v októbri, no spoločnosť si ešte predtým pre svojich fanúšikov pripravila produkty, ktoré rozhodne nečakali.

Ako informoval portál PC Gamer, spoločnosť AMD najnovšie zaradila do svojej ponuky pre fanúšikov okrem oblečenia a klasických reklamných produktov aj bicykle, pričom k dispozícii sú dva modely Cruiser a Mountain.

Cruiser je určený skôr pre rekreačných cyklistov do mesta a ovplýva elegantným bielym alebo čiernym rámom s prednými aj zadnými blatníkmi, no iba jedným prevodovým stupňom s pedálovou brzdou. Robustný 21-rýchlostný horský bicykel Mountain je naopak vybavený prehadzovačkou značky Shimano, klasickými prednými a zadnými brzdami a dvojitým odpružením, pričom dodávaný je v dvoch farbách rámu s možnosťou výberu farby pneumatík.

Oba modely sa tiež pýšia značkou AMD, 18,5-palcovým oceľovým rámom, 26-palcovými kolesami z ľahkej zliatiny a cenovkou 299 dolárov, čo je približne 254 €, avšak dostupné sú iba v USA.

Spoločnosť ich začala predávať pravdepodobne z dôvodu, že podobne ako v iných krajinách, aj v USA je bicykel ľudí počas prebiehajúcej pandémie koronavírusu čím ďalej tím viac obľúbenejším dopravným prostriedkom. Potvrdzuje to aj fakt, že oba modely od AMD sú krátko po predstavení už vypredané.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom