Zatiaľ čo sa AMD pustilo bombardovania Intelu novými procesormi, nezabudlo ani na segment grafických kariet, kde je Nvidia stále veľkým obľúbencom. Pomyselná vojna sa však rozbieha aj v tomto priemysle po tom, čo spoločnosť zaútočila na nové karty RTX 2060 Super a RTX 2070 Super nižšími cenami, informuje TechRadar. Modely AMD Radeon RX 5700 a 5700 XT sú pascou pre grafiky od Nvidie a teraz ich výrobca predáva o desiatky eur lacnejšie ako po predstavení.

Ďalší zaujímavý súboj medzi dvoma veľkými výrobcami počítačových komponentov je už na obzore. Najprv si AMD zobralo na mušku Intel a teraz chce ohroziť v segmente grafických kariet Nvidiu. Spoločnosť nedávno predstavila nové modely RX 5700 a RX 5700 XT, ktoré prišli na trh s cenami 335 €, respektíve 390 € v prípade druhej verzie. Teraz sú však lacnejšie o pár desiatok eur, aby tým pohrozili novým modelom od Nvidie.

AMD oklamalo konkurenciu a v rámci stratégie znížilo ceny

Po premiére kariet GeForce RTX 2060 Super a RTX 2070 Super klesli ceny konkurenčných grafík od AMD na zhruba 310 € pri modeli Radeon RX 5700 a na 355 € u modelu RX 5700 XT, čo z nich robí lacnejšie alternatívy za nové karty zo série RTX 20xx. Tento ťah však malo mať AMD naplánovaný, čo v rozhovore pre HotHardware prezradil aj viceprezident divízie Radeon, Scott Herkelman.

Nenechaj si ujsť
Ako AMD rozbíja Intel na kusy a začína ovládať trh. Zahraničné benchmarky sú jednoznačné

Vďaka tomu spoločnosť dosiahla, aby Nvidia stanovila vyššie ceny a AMD následne mohlo ponúknuť svoje karty výhodnejšie. AMD tak dokázalo opäť prekvapiť trh a na svoju konkurenciu pripravilo dokonalú pascu, do ktorej sa chytila. Hoci táto spoločnosť bola pre Nvidiu vždy tak trochu konkurenciou, takáto stratégia zrejme nezaskočila iba fanúšikov Nvidie, ale samotného AMD. Zdá sa, že sa tento krok aj naozaj vypláca, informuje TechSpot.

Prvé recenzie síce vychvaľujú nové karty Nvidie, avšak nedá sa neargumentovať, že AMD jednoducho ponúka lacnejšie riešenie, na ktoré môže staviť viac zákazníkov. Na druhej strane sú však karty RTX 20xx Super výkonnejšie, čo odôvodňuje ich vyššiu cenovku. Súboj týchto gigantov tak bude ešte viac než zaujímavý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom