Nvidia si pre nás v nasledujúcom roku pripravila hneď niekoľko noviniek. Tou prvou bude predstavenie 7 nm architektúry Amepere a následne aj odhalenie rodiny grafických kariet Nvidia RTX 3000, ktorú by sme mohli vidieť už počas júnovej konferencie Computex.

Podľa portálu TechRadar Nvidia chystá v roku 2020 predstaviť hneď niekoľko noviniek. Tou prvou a najhlavnejšou bude odhalenie novej 7 nm architektúry Ampere. Tá by sa mala totižto v blízkej budúcnosti stať hlavnou architektúrou novej rodiny grafických kariet vyrobených 7 nm výrobným procesom.

Architektúra Turing Nvidia
Zobraziť celú galériu (1)
Aktuálne architektúra Turing je vyrábaná 12 nm výrobným procesom. Nová architektúra Ampere už ale prinesie modernejší 7 nm výrobný proces. Zdroj: Nvidia

Ako ďalej upresňuje portál WCFTech, Nvidia sa ale príliš s predstavením novej architektúry neponáhľa. Aktuálnej architektúre Turing sa totižto darí v porovnaní s konkurenciou od AMD veľmi dobre, vrátane kariet RTX 2080 a RTX 2080 Ti. Napriek tomu sa objavili špekulácie, že spoločnosť svoju novú architektúru predstaví už v marci nasledujúceho roka na konferencii GTC.

AMD pravdepodobne na Nvidiu zatlačilo

Architektúra Ampere bude totižto kľúčová pre chystanú sériu grafických kariet a AMD pravdepodobne zatlačilo na Nvidiu vyhlásením, že chystá „zabijaka“ grafických kariet Nvidia niekedy v polovici roku 2020. Analytik Chris Caso sa tak pre portál HKEPC vyjadril, že očakáva príchod rodiny grafických kariet RTX 3000 už v júni 2020.

Malo by sa tak stať počas konferencii Computex, na ktorej zvykla byť Nividia po minulé roky veľmi aktívna. Analytik ale tvrdí, že karty RTX 3000 nebudú prvým predstaveným produktom s architektúrou Ampere. Ako prvý totižto prinesie túto architektúru doposiaľ neznámy produkt poháňaný umelou inteligenciou, ktorý bude určený pre datacentrá a predstaví sa pravdepodobne ešte počas konferencie GTC.

Rodinu RTX 3000 uvidíme už v lete, GeForce 3000 o niečo neskôr

V júni už ale prídu na rad grafické karty určené pre spotrebiteľov. Ako upozorňuje WCFTech, zdroj bohužiaľ nezachádza do hlbších detailov a neupresňuje, ktorá karta z rodiny RTX 3000 bude predstavená ako prvá. Hovorí len, že sa bude jednať o „high-end“ kartu, čo v tomto prípade môže značiť karty RTX 3070 a RTX 3080.

Čo sa týka kariet Titan a RTX 3080 Ti, ich príchod sa očakáva o niečo neskôr. Je totižto nepravdepodobné, aby bol 7 nm výrobný proces v tomto čase natoľko zrelý, aby sa plne predstavil v spotrebiteľskej cenovej úrovni. Rovnako to platí aj pre karty strednej triedy, konkrétne pre rodinu GeForce 3000, ktorá by mala byť predstavená o niekoľko mesiacov neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom