Úložisko dát patriace pod známu spoločnosť Amazon sa zrútilo, a tým ovplyvnilo tisícky používateľov internetových stránok. K najznámejším zasiahnutým webom patrí TheVerge.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dopady problému s cloudom sú naozaj fatálne a týkajú sa tisícok stránok. Zasiahnuté však neostali len internetové stránky, ale dokonca aj aplikácie, ako Nest, ktorý je spojený so smart termostatom. Zdá sa teda, že koreňom problému by mohlo byť úložisko v Severnej Virgínii.

zdroj fotogrfie: dailymail

Podľa vyjadrení Amazonu môže za výpadok služieb nefunkčnosť hostingu platformy, ktoré vplývajú na radu ďalších dôležitých akcií. Amazon usilovne pracuje na znovuobnovení týchto služieb. Najznámejšími zasiahnutými webmi sú tak napríklad Slack, Trello, Splitwise alebo populárny Soundcloud. Internet a hlavne sociálna sieť Twitter je teraz plná odkazov sťažujúcich sa používateľov.

zdroj fotografie: dailymail

Nefunkčné boli chvíľami aj stránky, ktoré odkazovali na stránky so statusom nefunkčnosti. Reakcie na sociálnej sieti Twitter na seba nenechali dlho čakať.

zdroj fotografie: dailymail

zdroj fotografie: dailymail

Šéfredaktorka portálu TheVerge sa vyjadrila, že mnoho článkov bolo publikovaných bez obrázkov, práve kvôli problémom s AWS od Amazonu. Podľa nedávnych správ je spoločnosť Amazon so svojimi 40 % lídrom v oblasti cloudových riešení pre weby. K výpadkom nedochádza často, posledný väčší bol zaznamenaný ešte v roku 2015 a trval približne 5 hodín.

zdroj fotografie: dailymail

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]