Internetový obchod Alza rozšíril v susednom Česku možnosti doručenia objednávky netradičným spôsobom. V spolupráci s automobilkou Škoda a využitím aplikácie MyŠKODA môže po novom e-shop doručiť objednaný tovar zákazníkovi aj priamo do kufra auta. O novinke informovala Alza v tlačovej správe.

Alza tak naďalej vylepšuje možnosti doručenia tovaru zákazníkovi, ktorý sa nemusí už spoliehať iba na doručenie kuriérom či AlzaBoxy. Zatiaľ je však pilotný projekt doručovania do kufra vozidiel Škoda dostupný iba v susednej Českej republike.

Alza doručí tovar priamo do kufra auta

Vďaka takémuto dodaniu tovaru sa zvyšuje komfort pri doručení objednávky, ktoré prebieha bez kontaktu zákazníka s kuriérom a zákazník navyše nemusí ani hľadať najbližší AlzaBox. Zásielku mu do kufra auta Alza doručí vďaka prístupu cez aplikáciu, prostredníctvom ktorej získa kuriér Alza Expresu prístup do zaparkovaného auta.

Nový spôsob doručenia ale aktuálne funguje výhradne s modelmi Škoda vyrobenými od roku 2019. Zatiaľ však nie sú podporované modely Enyaq iV, Kamiq a Scala, ktoré budú do tejto doručovacej služby pridané neskôr. Zároveň pre jej využitie musí zákazník využívať v aplikácii MyŠKODA balík Care Connect s možnosťou vzdialeného odomknutia a zamknutia a mať účet na českej Alze.

Pri objednávke tovaru potom stačí pri výbere doručenia do auta zvoliť čas, dátum a približné miesto, kde sa bude vozidlo nachádzať. Kuriér následne pri doručovaní zásielky vozidlo odomkne a objednávku uloží do kufra. Aktuálne je však takáto možnosť dopravy dostupná len v lokalitách, kde e-shop poskytuje dodanie AlzaExpres.

NEPREHLIADNI
Alza otvára AlzaBoxy pre všetkých. E-shopy môžu po novom využiť tisícky ďalších výdajných miest

Vďaka riešeniu Prístup do vozidla zaistí vozidlo Škoda svojmu majiteľovi kvalitnú službu aj vo chvíli, kedy je iba zaparkované a za normálnych okolností by svojmu majiteľovi neposkytlo žiadnu pridanú úžitkovú hodnotu. Touto službou rozširujeme našu radu riešení v oblasti mobility a zákazníkom ponúkame časovú úsporu, pohodlie a v mnohých ohľadoch im uľahčíme každodenný život.

Umožníme im napríklad využiť dodanie zásielok vo chvíli, kedy pracujú, čím odpadá čas, ktorý by inak strávili čakaním na kuriéra. Prístup k požadovaným údajom o vozidle má iba kuriér zvolenej doručovacej služby a dodanie zásielky naviac prebieha bezkontaktne, čo je v dnešných dňoch bezpochyby nespornou výhodou,“ vyjadril sa k novej službe Martin Jahn, člen predstavenstva pre predaj a marketing.

Samotné auto potom musí byť zaparkované na verejne dostupnom mieste a nesmie byť skryté pred signálom, aby ho kuriér mohol nájsť. Takýto spôsob doručenia platí samozrejme pre menej rozmerný tovar, ktorý sa do vozidla vojde. Zákazník by mal podľa odporúčania Alzy zvážiť, či sa jeho objednávka do kufra zmestí. Za takéto neštandardné doručenie si e-shop vypýta 149 Kč, čo je zhruba 5,8 €. Prvé doručenie však majú zákazníci na skúšku zdarma.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú