Aktuálnej situácii s šírením nového koronavírusu sa prispôsobuje aj Alza, ktorá už minulý týždeň upravila svoje podmienky prenájmu zariadení, aby uľahčila firmám či jednotlivcom pripraviť sa na prácu z domova. Teraz prichádza s ďalšími novinkami.

Astronomický rast predajov drogérie, v ponuke bude aj rýchlotest

V súvislosti s mimoriadnou situáciou na e-shope prudko stúpajú aj predaje drogérie, a firma preto zavádza celý rad opatrení tak, aby mohli zákazníci nakupovať bezpečne či v pokoji z domova. Po novom chce tiež v svojej ponuke sprístupniť aj domáci rýchlotest na koronavírus, informovala spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy. Za posledný týždeň dodala Alza zákazníkom viac než 100 000 kusov tovaru z oblasti drogérie, a ďalších 100 000 kusov pripravila na pobočky k odberu.

„Najpredávanejšie produkty sú jednoznačne antibakteriálne a čistiace prostriedky, potreby pre najmenších, pracie prostriedky a granule pre psov a mačky.“, uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti, Petr Bena.

V rámci zvýšených bezpečnostných opatrení a ochrany ochrany zdravia všetkých osôb v pobočkách Alzy vybavila firma všetkých zamestnancov prichádzajúcich do kontaktu so zákazníkmi ochrannými nákrčníkmi s nanovláknovou membránou, zaviedla ochranné fólie a zároveň na na všetkých prevádzkach zaviedla dezinfekčné upratovanie, ktorý teraz prebieha každú hodinu. V ostatných prípadoch je k dispozícii aj rozsiahla sieť AlzaBoxov, služba AlzaExpres či iné dodacie služby.

„Zákazníci jednoznačne preferujú osobný odber, na predajni strávia v priemere niekoľko minút. Na maximálne urýchlenie vyzdvihnutia a minimalizovanie pobytu v prevádzkach môžu ale využiť aj mobilnú aplikáciu Alza, kde stačí kliknúť na vyzdvihnutie 5-10 minút pred príchodom.“, dodal Bena. 

Alza tiež údajne aktívne pracuje na možnosti sprístupniť zákazníkom produkt pre rýchle otestovanie na koronavírus v pohodlí domova. V tejto chvíli je podľa spoločnosti tento produkt v procese certifikácie IVD, so snahou o udelenie výnimky pre zrýchlené uvedenie na trh v Českej republike.

Zobraziť celú galériu (2)
Domáci rýchlotest na koronavírus je už možné vidieť aj v pripravovanej ponuke Alzy / Zdroj: Screenshot / Alza

Test na báze detekcie protilátok v tele testovaného funguje veľmi jednoducho, a akonáhle bude výrobok schválený, Alza okamžite spustí systém predobjednávok a zaháji predaj.

Ďalšie články o novom koronavíruse:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú