Opatrenia pre zastavenie šírenia koronavírusu sa výrazne dotkli už aj nás, a okrem zrušených podujatí ostávajú zavreté aj školy či iné inštitúcie. Niektorí zamestnávatelia tak ponúkajú svojim zamestnancom možnosť pracovať z domu, avšak nie každý má doma potrebnú výbavu na prácu vo forme počítača či notebooku.

Dopyt po týchto zariadeniach tak v posledných dňoch rastie, a e-shop Alza teraz prichádza s jednoduchým a rýchlym riešením pre firmy aj jednotlivcov, ako sa v rámci prevencie pripraviť na prácu z domova, informovala spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Riešením je skrátená ponuka dĺžky prenájmu

Alza prichádza s pomocou pre firmy aj jednotlivcov, ktorých sa opatrenia kvôli šíreniu koronavírusu dotkli, a zostavuje pre nich ponuku pre prácu z domova, na ktorú často nie sú plnohodotne vybavení.

Tá spočíva v unikátnych možnostiach financovania alebo pripravenom výbere atraktívnych modelov notebookov, monitorov, klávesníc a myší. Ide o službu Alza NEO, ktorá ponúka prenájom týchto a mnohých ďalších produktov.

V súvislosti s aktuálnou situáciou je totiž ponuka dĺžky prenájmu zariadení mimoriadne skrátená na 4 mesiace (z pôvodných minimálne 18 mesiacov), a to za jednorazový poplatok vo výške dvoch mesiacov prenájmu navyše, alebo na 8 mesiacov s poplatkom za jeden mesiac prenájmu navyše.

Zobraziť celú galériu (2)
Program Alza NEO je určený na prenájom zariadení pre firmy a jednotlivcov / Zdroj: Screenshot/Alza

Zákazníci si však môžu samozrejme produkty v priebehu prenájmu ponechať až do bežných 18 mesiacov u notebookov alebo 6 mesiacov u mobilných telefónov, a svoje rozhodnutie tak kedykoľvek zmeniť podľa potreby.

Všetky notebooky v ponuke majú prístupný kancelársky balík Office 365 a Microsoft Teams v cene prenájmu, a zamestnanci teda môžu rovno začať pracovať.

„Už od decembra 2019 so znepokojením sledujeme vývoj tejto situácie, pričom pôvodne sa naše obavy týkali možného narušenia dodávok IT techniky a elektroniky do Českej republiky. Z toho dôvodu sme výrazne navýšili skladové zásoby tak, aby sme boli schopní prečkať prípadné výpadky v zásobovaní, ku ktorému určite dôjde v priebehu druhého kvartálu 2020.“, uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti, Petr Bena.

„V posledných dňoch sa naša pozornosť presunula na možný dosah situácie priamo na našich zákazníkov, a to ako z radov firiem tak jednotlivcov, z ktorých sú dnes už tisíce v domácej karanténe. V drvivej väčšine prípadov sú však bez príznakov choroby schopní normálne pracovať, avšak často nie sú na prácu z domova vybavení.“, dodal Bena.

Pre jednotlivcov preto zostavili praktický výber atraktívnych modelov notebookov, monitorov, klávesníc a myší, a pre firmy je pripravený výber z až 800 rôznych produktov.

Zobraziť celú galériu (2)
Ponuka najlacnejších notebookov na prenájom / Zdroj: Screenshot/Alza

Ako príklad môžme uviesť notebook Lenovo V330-14IKB Iron Grey, ktorý s procesorom Intel Core i5 8250U Kaby Lake R, 8 GB RAM, 128 GB SSD + 1 TB HDD pamäťou a 14-palcovým Full HD displejom na prácu s bežnými aj náročnejšími kancelárskymi aplikáciami určite postačuje, a prenajať sa dá už za 26 € mesačne.

Celková cena prenájmu na 4 mesiace tak pri nových podmienkach činí 104 , čo je oproti jeho predajnej cene 511,90 € omnoho atraktívnejšia suma, ak potrebuješ počítač naozaj len dočasne. V cene prenájmu je okrem iného zahrnuté aj poistenie a rozšírená záruka, a nechceného rozbitia či krádeže sa tak báť nemusíš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom