Odosielanie a doručovanie tovaru v Zásielkovni prechádza transformáciou. Spoločnosť, ktorá bola doteraz známa predovšetkým pre vyzdvihovanie objednávok na vybraných výdajných miestach, vstupuje do teritória kuriérskych firiem.

K tomu jej pomáha akvizícia známej kuriérskej spoločnosti ReMax, ktorá bude spadať pod nového majiteľa s novým názvom.

Zásielkovňa sa stáva kuriérskou firmou

Zo Zásielkovne sa tak stáva od začiatku budúceho mesiaca spoločnosťou Packeta a postupným rebrandingom bude prechádzať do konca tohto roka. Do skupiny Packeta Group, kam patrí aj Zásielkovňa (po novom Packeta) bude spadať aj ReMax Courier Service, ktorý zmení majiteľa. Dočasne bude fungovať pod názvom Packeta Courier Service do konca tohto roka.

Akvizícia firmy ReMax Courier Service je súčasťou našej dlhodobej stratégie rozširovať naše portfólio o nové služby,“ konštatuje Simona Kijonková, zakladateľka Zásielkovne a CEO skupiny Packeta Group.

Kuriéri Packety budú pritom zákazníkom doručovať prvé balíky už od 1. júla, pre klientov a partnerov spoločnosti sa však nič nemení. Zásielkovňa tak vyššie spomenutými zmenami a transformáciou na kuriérsku spoločnosť rozšíri svoje portfólio služieb a ponúkne aj doručovanie tovaru zákazníkom priamo na adresu až domov.

NEPREHLIADNI
Lacné nákupy z Číny skončia. DPH zaplatíme za všetok tovar (+prehľad nových zmien)

„Chceme priniesť čerstvý vietor do služby doručovania na adresu poskytovaním najkvalitnejších služieb a to tak, že zákazník pozná presný čas doručovania na adresu, má podrobné sledovanie zásielky v reálnom čase, možnosť platby kartou u každého kuriéra či bezproblémovú zmenu adresy doručenia na inú alebo na celú sieť výdajných a podacích miest, a to všetko v rámci mobilnej aplikácie,“ konštatuje Alexander Jančo, výkonný riaditeľ Zásielkovne na Slovensku.

Zároveň chce Packeta rozšíriť sieť na 1500 výdajných miest a už do konca roka poskytnúť zákazníkom aj 795 Z-Boxov pre výber objednávok. Popritom sa rozšíri aj počet kuriérov, ktorých by malo byť do konca tohto roka až 400.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom