Alza je okrem zeleného mimozemšťana z reklamy známa aj častými novinkami, ktoré sa snaží prinášať. Jednu z nich teraz predstavuje na českom trhu, kde budú môcť zákazníci už čoskoro využívať novú formu vyzdvihnutia objednávok a nákupu.

Alza totiž plánuje otvoriť výdajňu tovaru, v ktorej sa nebudú nachádzať žiadny predavači či obslužný personál. O novinke predajcu informuje redaktor magazínu Forbes Next, Michael Mares, prostredníctvom svojho Twitteru. Zákazníci si budú môcť na novom mieste vyzdvihnúť objednaný tovar, ktorý bude uschovaný v špeciálnych boxoch. Keďže predavači v predajni nebudú, k ich objednávke ich navedú blikajúce diódy. Poplatok za takýto typ vyzdvihnutia bude 29 českých korún, takže približne 1,13 €.

Okrem výdaju tovaru má v obchode fungovať aj predaj. V jednotlivých boxoch totiž Alza uloží najpredávanejšie položky, ktoré budú následne možné okamžite kúpiť. Takáto predajňa, respektíve výdajňa tovaru, bude otvorená 24 hodín denne. Prvú má Alza otvoriť už budúci týždeň a to v Prahe, kde majú čoskoro pribudnúť aj ďalšie dva takéto obchody.

Nenechaj si ujsť
Alza.sk opäť skúša trpezlivosť zákazníkov. „Použité“ a „rozbalené“ smartfóny staré aj niekoľko rokov predáva za neuveriteľné ceny

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom