banner-iphone-7Apple vyriešil počúvanie hudby v nových iPhonoch svojrázne aj bez 3,5 mm audio jacku. Prvou možnosťou je zapojiť klasické slúchadlá do zariadenia cez adaptér. Tou druhou je zakúpenie Bluetooth slúchadiel, ktoré sú oveľa drahšie a navyše ešte stále nie sú v predaji. Naskytá sa však nová možnosť zaobstarať si lacnejšie Dacom slúchadlá, ktoré sa do predaja dostávajú už teraz, čím predbehli tie originálne.

Kalifornský výrobca má síce na svojej stránke AirPods slúchadla uvedené, no nie sú k dispozícií. Je otázne, ako dlho budú musieť potencionálni zákazníci na tento produkt čakať, no teraz prichádza na scénu alternatívne riešenie. A ako inak, pochádza z Číny. Slúchadlá Dacom, ktoré sa svojim dizajnom podobajú tým originálnym, si môžete zakúpiť už dnes a za oveľa nižšiu cenu v porovnaní s originálnymi. Čínsky e-shop Taobao tak skvelo využíva situáciu. O podivnom tvare slúchadiel sa napísalo veľa a internet si z nich istý čas značne uťahoval. Podstatná je ale cena.

apple-airpods-foto

Originál

Slúchadlá Dacom 7S X1 sú v ponuke za cenu v rozmedzí od 17 do 40 €, čo je minimálna čiastka oproti takmer 150 € za tie od Applu. Za takto nízku cenu dostanete slúchadlá s pohotovostnou výdržou až 6 dní. K zariadeniu sa slúchadlá pripájajú cez Bluetooth až na vzdialenosť 20 m. Samozrejme, nízka cena so sebou stiahla aj z funkcionality. Nepredpokladá sa, že Dacom slúchadlá podporujú všetky identické funkcie ako AirPods.

airpods

TIP: Apple sa pokúša presunúť kompletnú výrobu iPhonov do USA

Chýbať tak môže napríklad prepínanie medzi pripojenými zariadeniami, či automatické pozastavenie hudby pri vytiahnutí slúchadiel z uší a následne obnovenie prehrávania pri ich opätovnom vložení. To je „daň“, ktorú si so sebou zobrala nízka cenovka, nakoľko očakávať všetky funkcie originálnych slúchadiel v rovnako vyzerajúcom produkte za 17 € je jednoducho nemožné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP