banner-iphone-7Apple vyriešil počúvanie hudby v nových iPhonoch svojrázne aj bez 3,5 mm audio jacku. Prvou možnosťou je zapojiť klasické slúchadlá do zariadenia cez adaptér. Tou druhou je zakúpenie Bluetooth slúchadiel, ktoré sú oveľa drahšie a navyše ešte stále nie sú v predaji. Naskytá sa však nová možnosť zaobstarať si lacnejšie Dacom slúchadlá, ktoré sa do predaja dostávajú už teraz, čím predbehli tie originálne.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kalifornský výrobca má síce na svojej stránke AirPods slúchadla uvedené, no nie sú k dispozícií. Je otázne, ako dlho budú musieť potencionálni zákazníci na tento produkt čakať, no teraz prichádza na scénu alternatívne riešenie. A ako inak, pochádza z Číny. Slúchadlá Dacom, ktoré sa svojim dizajnom podobajú tým originálnym, si môžete zakúpiť už dnes a za oveľa nižšiu cenu v porovnaní s originálnymi. Čínsky e-shop Taobao tak skvelo využíva situáciu. O podivnom tvare slúchadiel sa napísalo veľa a internet si z nich istý čas značne uťahoval. Podstatná je ale cena.

apple-airpods-foto

Originál

Slúchadlá Dacom 7S X1 sú v ponuke za cenu v rozmedzí od 17 do 40 €, čo je minimálna čiastka oproti takmer 150 € za tie od Applu. Za takto nízku cenu dostanete slúchadlá s pohotovostnou výdržou až 6 dní. K zariadeniu sa slúchadlá pripájajú cez Bluetooth až na vzdialenosť 20 m. Samozrejme, nízka cena so sebou stiahla aj z funkcionality. Nepredpokladá sa, že Dacom slúchadlá podporujú všetky identické funkcie ako AirPods.

airpods

TIP: Apple sa pokúša presunúť kompletnú výrobu iPhonov do USA

Chýbať tak môže napríklad prepínanie medzi pripojenými zariadeniami, či automatické pozastavenie hudby pri vytiahnutí slúchadiel z uší a následne obnovenie prehrávania pri ich opätovnom vložení. To je „daň“, ktorú si so sebou zobrala nízka cenovka, nakoľko očakávať všetky funkcie originálnych slúchadiel v rovnako vyzerajúcom produkte za 17 € je jednoducho nemožné.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
9%
Páči sa mi to
27%
Chcem to
55%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
9%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]